| Siracuzia a întrebat:

Cum fac un print screen la o pagina web pe care sa o pot edita dupa? Adica sa o incercuiesc, sa desenez ceva pe ea etc.

Răspuns Câştigător
| valyshoru a răspuns:

Deschizi pagina respectiva, apesi pe butonul PrinScreen, deschizi aplicatia Microsoft Paint si apesi Ctrl + V, iti apare poza siteului si de acolo poti s-o editezi.winking

3 răspunsuri:
| Cineva231 a răspuns:

Pai apesi pe butonul de pe tastatura si apoi intri in paint. apesi pe prima icoana din grila de instrumente.prima de pe dreapta.este un patratel sau un dreptunghi(nu mai stiu) cu liniile intrerupte. dasi click pe acea unealta faci un dreptunghi cat pagina si inauntru dai click reapta-paste si gata poti sa o modifici cum vrei tu apoihappytonguebig grin

| Ayra a răspuns:

Vezi ca pe tastatura trebuie sa ai un buton de Print Screen (scrie ori integral, ori PrtSc).

Apesi pe el, apoi deschizi Paint-ul sau orice alt program si dai Paste sau Ctrl + V.

Funda?

| Dash a răspuns:

Aposi pe "print screen" apoi intri in Paint si apesi Ctrl + V.