| noname_1116 a întrebat:

Cum se face un print screen ?

Răspuns Câştigător
| smartdjs a răspuns:

E simplu la tastaura langa F12 ai o tasta PrtSc SysRq apesi pe ea (bineintels sa ai deschis inainte fiserul la care vrei sa faci ScPrint) dupa deschizi Paint din start accessori si paint dupa ce s-a deschis ferestra dai un clic in interior, duap ctrl+v(paste) apoi ctrl+s(save as) iar la salvare alefeti formatul JPEJ (ocupa spatiu mai mic ca format ) si dupa dai salvare si ai facut un print sc

10 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Apesi tasta "print screen"/"prt scr"... O ai sus deasupra cifrelor din dreapta, apoi deschizi un paint (start>all programs>accesories>paint), dai "paste" (ctrl+v) si apoi salvezi fisierul sub un anumit nume unde vrei tu (cu "save as"). In cazul in care selectezi save ti-l va salva automat cu numele "untitled" in "my pictures". Succes!

| bruno9432 a răspuns:

Pe tastatura gasesti print screen, apoi trebuie sa mergi intr-un program de poze sau in paint (mai simplu) unde sa dai paste pentru a putea vedea imaginea.

| florar a răspuns:

Cu pdf.

| optimista_5827 a răspuns:

Ai un buton pe care scrie ori PRINT SCREEN ori PRT SCR
se presupune ca ai pe desktop exact ce vrei tu sa 'pozezi'
apesi butonul
apoi deschizi un program de poze... exemplu PAINT
in stanga pe margine ai o steluta... o selectezi... apoi dai click pe pagina de paint, apoi dai crlt+v si se imprima fotografia desktopului acolo. salvezi...si asta e un print screen. bafta happy

| Nastia a răspuns:

Apesi tasta print screen si te duci in paint si dai din meniul edit paste.

| adi_7507 a răspuns:

Mai este si Alt+Print Screen pentru fereastra activa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un laptop si nu mi merge... nu pot face print screen de niciun fel. am folosit diferite programe dar mi au expirat ca erau trial. sad ma ajuta cineva?

| noname_1116 explică:

Omg ce simplu era... thx!

| terkea a răspuns:

Pe tastatura, deasupra sagetilor este un buton PrtScSysRq. Apesi pe el, te duci in paint si dai Paste...

| unblogger a răspuns:

Uite ce simplu era http://tinyurl.com/m85g37 :)