| hiphopgirl a întrebat:

Buna TPU cum sa scap de celulita dar de kg in plus de pe solduri dar fara unguiente ceaiuri si din astea un meniu daca s-ar putealove struck funditzzzzzzzzzzza

3 răspunsuri:
| freakazoid a răspuns:

Pai cel mai bine e sa faci sport, o dieta cat mai redusa in calorii si cat mai echilibrata in grasimi, proteine, glucide. Nu iti neglija vitaminele, aminoacizii esentiali. Incearca ca tot ceea ce mananci tu intr-o zi sa nu depaseasca 1600 kcal asa ca deacum tot ce mananci te uiti si tu pe eticheta.
Uite si o lista cu cate calorii vei arde in diverse activitati:
http://www.cura-de-slabire.ro/......tului.html

| DiamondEyes a răspuns:

Pai fa mult sport!
Degeaba bei ceaiuri si iei plastile.pana nu faci sport nu prea se vad rezultatele straight face

| Abrudan2 a răspuns:

Buna! :*.

Ceea ce e tris in ceea ce priveste celulita e ca acasa nu prea sant multe de facut. Nici diete impotriva celulitei nu au foarte mari efecte, deoarece odata instalata celulita doar poate sa se agraveze, in nici un caz sa dispara.
Concluzia e ca trebui sa accesam direct un estetician. Fie ca e practician privat (adica vine la tine acasa cu aparatele si cremele in carca) fie direct la un salon, dar bineinteles dupa posibilitatile fiecaruia.
Oricum va sfatuiesc sa nu va zgirciti. E ca atunci cind ai o acnee naspa. Trebuie sa te duci sa o rezolvi la un salon sau medic si nu acasa.

1. Vacumul
Insa nu orice vacuum este o solutie buna. pentru ca a scapa de celulita nu inseamna a pleca cu vinatai.
Vacumul cel mai bun este cel care nu lasa urme de "violenta". Ceea ce are rezultat la vacuum nu este puterea de tragere ci perseverenta cleintului de a realiza tratamentul.
E ca la sala de fitnes: daca te duci odata si tragi intens cu toate aparatele pana pici jos de oboseala, nu inseamna ca slabesti. Inseamna ca obosesti si faci febra musculara. Slabesti atunci cind vi regulat la sala si lucrezi la limita de efort pe care o poti suporta.

Mai mult va recomand sa preferati cosmeticele profesionale celor din comert. Adesea sant mai scumpe, dar rezultatul e garantat. Si nu e vrajeala. Chiar exista diferente, deoarece o firma de cosmetice profesionale e o firma care traieste din cauza ca produsele sint bune si nu pentru ca sint promovate intens.