| Pissssi a întrebat:

Ce exercitii ar trebui sa fac sa scap de celulita de pe fund si picioare? Mi-as dori si un abdomen plat si fara solduri. acolo stiu ca, cu ajutorul abdomenelor ar fi ceva. dar cam cate?

Răspuns Câştigător
| Linguritza a răspuns:

Pai hai sa incepem de la inceput. Pentru a scapa de grasimea de la fund, solduri, picioare, mai exact orice grasime, este bine sa alergi in fiecare saptamana. Dar nu acum pe frig, cand se mai incalzeste, ca sa transpiri si sa se elimine grasimea sub forma de energie pe care o arde inima. Dupa aceasta, incearca sa mananci multe fructe, legume, si mai rarut mancare cu multa grasime. Practic, mananci normal dar numai renunti la sandwich de la fast-food, shaorma ( daca mananci ). Dupa fiecare alergare, sau inainte de alergare, cam cum doresti, dar mai preferabil ar fi dupa alergare, este sa te pui sa faci abdomene, cam cate poti tu prima data, dar fa asa cat se poate mai multe.

Hai sa iti dau exemplu programul meu. Eu alergam de 3 ori pe saptamana cate 4, 5 km, aproximativ 30 de minute, si dupa fiecare alergare faceam exercitii musculare, bineinteles incluzand si abdomene a cate 4 serii, cate 100 de repetari.

Acum nu te pun sa faci un astfel de program. Eu acum am marit programul de alergare, pana la 5 km, dar alergare nu gluma. Tu fa-ti programul in asa fel incat sa poti si rezista. Ai grija unora le pot fi rau in prima luna din astfel de antrenament, caci nu au exercitii. Daca si tu nu ai exercitiu fizic sa nu iti fie rau.

PS. programul pentru mine a functionat bine. in 2 luni a inceput sa se cunoasca rezultatele. Prima luna mai grea pana mam obisnuit.

| Pissssi explică (pentru Linguritza):

Multumesc tare mult! Am sa ma pun pe treaba! laughing :*

1 răspuns: