| Andrey_1842 a întrebat:

Deci, am emotii cand vorbesc cu fetele (unele) si as vrea sa ma ajutati si pe mine sa stiu cum pot sa scap de ele.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Andrey95, sincera sa fiu nu am patit asa ceva pana acum, dar e firesc sa ai emotii cand vorbesti cu unele fete ...deci nu ar trebui sa iti fie in niciun fel jena sau rusine de chestia asta. Pe de alta parte, daca vrei sa scapi de ele trebuie sa te infrunti cu tine insuti si sa ai multa vointa.
Abordeaza subiecte care reprezinta preocupari pentru cei cu care vorbesti ( sa zicem, cat de mult isi iubeste respectiva persoana frumuselul ei teckel, Otto ). Daca ai o tema pe care sa dezbateti e simplu.

In primul rand opteaza pentru subiecte despre care esti interesat si stii cate ceva. In niciun caz nu vorbi despre handball, de exemplu, daca tu nu ai habar de asa ceva!

Mai poti folosi si imaginatia ca sa-ti controlezi emotiile& co. Imagineaza-ti doar ca vorbesti cu un prieten, o sora sau cineva apropiat fata de care esti foarte deschis. Prefa-te ca esti desprins de tot ce se intampla in jurul tau si relaxat. E important sa emani o stare de bine, ca sa ii dai si persoanei cu care vorbesti un sentiment de confort. Pur si simplu ar trebui sa te gandesti ca este prima data cand intalnesti aceasta persoana si trebuie sa-i castigi simpatia, adica sa ii fii pe plac si sa lasi o impresie buna.

In general, tine de vointa si de abilitatea de ati controla emotiile, pe care trebuie sa inveti sa ti-o insusesti!

Sper ca informatiile si sfaturile mele au fost concrete, lamuritoare si folositoare!winking

3 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Buna.
relateaza-te.:*
asta-i ideea.
ca doamne doar nu o ceri in casatorie.,
imagineaza-ti ca e baiat.
e mult mai usor.
succes:*

| AmateurJerk a răspuns:

De obicei băieții sunt foarte emoționați când vine vorba de fete. Înveți să le stăpânești cu cât aduni mai multă experiență. Dar, să lăsăm asta. Dacă îți este greu să vorbești cu o fată, înseamnă că o placi, da? Păi și atunci încearcă să îi atragi atenția. Fă și tu pe durul, fetele sunt moarte după tipii răi laughing
Și schimbarea look-ului e foarte importantă. Lasă-ți părul să crească pentru că celor mai multe fete le plac tipii cu părul lung. Încearcă să asortezi bine hainele în așa fel încât să se uite lung la tine.
Și salut-o, da-i mai multă importanță. Vorbește cu ea, fără emoții. Și relaxează-te, că doar nu mori. Oricum, dacă vei arăta bine și vei face și pe durul, poți s-o iei acasă.
Deci, nu fi timid! Încearcă să înfiripezi tu o conversație!
Sper că te-am ajutat, baftă!

| Ioniță_Alin_2000_OEV4 a răspuns (pentru Alice):

Daca imi imaginez ca e baiat il injur si adio fata?