| Gabitaancutaelena a întrebat:

Buna TPU, este adevarat ca daca o fata virgina isi incepe viata sexuala isi dezvolta corpul si se mai ingrasa sau e mit? Cunosc o prietena care si-a inceput viata sexuala si s-a dezvoltat foarte mult fața de cum era cand era virgina.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un mit.

| DonEduardo a răspuns:

Sigur nu s-a ingrasat pentru ca a mancat de la Mac.

| SilentRain a răspuns:

Mit

| Design2021 a răspuns:

Pai daca ar fi asa majoritatea adolescentelor ar fi grase, nu?!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ar mai exista femei fără sâni și cu fund plat dacă ar fi așa? S-a dezvoltat pentru că era în creștere, iar acum e femeie, nu mai e un copil. Se dezvolta oricum și dacă rămânea virgină.

| Violleta2022 a răspuns:

Este un mit.
Fata se ingrasa daca mananca mult, sau daca ramane insarcinata, nu pentru ca nu mai este virgina sau pentru ca si-ar fi inceput viata sexuala.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Este mit. Nu exista astfel de schimbari. Iti recomand sa te uiti pe Youtube pe canalul barza vs sexul si pe Instagram pe pagina gyneco.md.

| costis a răspuns:

Eu cred ca depinde de raportul dintre activitatea fizica si cea intelectuala. Sistemul neuronal se orienteaza spre dezvoltarea organelor sexuale si a celulelor de reproducere, si e posibil sa se opreasca cresterea in inaltime. Poate la cine practica un sport care stimuleaza cresterea in inaltime (volei, baschet) nu se observa fenomenul, dar la cine sta la PC eu zic ca da.

(Poate prietena aia a inceput sa se dezvolte pe laterala.)