| Bubble13 a întrebat:

in ultimul timp imi merge internetul foarte greu. ce ii pot face sa revina la normal? iar cand intru pe mess imi zice ca nu am internetul conectat desi merge netul doar ca mergem cam prea incet.

1 răspuns:
| FemeiaPisică a răspuns:

Sunt 3 cai ca sa iti faci sa mearga mai repede calculatorul:

1)Poate ai prea incarcat memoria de la calculator si trebuie sa mai faci loc.Intri in "My Computer", apoi dai click dreapta pe "Local Disk(:C), la "Proprietati" si apoi apesi pe "Disk Cleanup" sa iti mai elibereze din folderele mai vechi si nefolositoare.

2)Ai virusi care ocupa foarte mult din memoria calculatorului si trebuie sa stergi fisierele virusate care ocupa spatiu si fac ca calculatorul sa mearga foarte incet.
Iti recomand Antivirusul AVG, care se downloadeaza gratis de pe net.

3)Sau poti sa iti restartezi computerul.