| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, iubitul meu de 16 ani, înălțime 1.70, are penisul de 16 cm și vrea sa știe dacă o sa ai mai crească laughing)
Barbă sau mustață încă nu are și par la subraț are puțin.
O sa ai mai crească?
Mulțumesc! happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul iubitului tau, are marimea NORMALA ca lungime si probabil si in grosime. Fiindca are varsta de 16 ani este posibil sa mai cresca insa foarte putin in urmatorii 1-2 ani. Varsta pana la care se dezvolta penisul depinde in foarte mare masura de momentul in care baietii intra in perioada lor de pubertatea.
-- in cazul pubertatii precoce instalata la varsta de 10-11 ani cresterea penisului se termina in jurul varstei de 14-15 ani,
-- in cazul pubertatii normale instalata la varsta de 12-13 ani cresterea penisului se termina in jurul varstei de 16 ani,
-- in cazul pubertatii tardive (intarziate) instalata la varsta de 14-15 ani sau si mai tarziu, cresterea penisului se termina in jurul varstei de 18-20 de ani sau chiar si mai tarziu.
Marimea medie ''ideala'' a penisului potrivit femeilor este cea care are in jur de 16 -17 cm si in circumferinta este de 12 cm.
https://unica.md/......-femeilor/
Mai acceseaza si citeste si urmatorul articol formulat si prezentat de specialisti in acest domeniu :
https://unica.md/......te-penisul
Multa sanatate!

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o sa mai crească, creșterea definitiva e pana la 16 ani determinata de ADN.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc de răspuns laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Npc happy da ' tu ai vrea sa mai crească?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu?

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

El încă e în pubertate și cred ca e posibil sa mai âi mai crească

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Lorena6879):

Sunt cazuri când creșterea e pana la 17 ani. Deci 16-17 ani. De ce nu? Hmmm nimfomana micarolling on the floor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Lorena6879 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimfomana mica? Ce înseamnă? laughing

| Willis a răspuns (pentru Lorena6879):

Adică una în cazul de față, care nu o poți satisface așa cu un act normal. Sau cu o sculă normală. Ea ca să fie satisfăcută pe deplin, vrea sculă mare mare, și să o regleze mult și bine de tot.
Cam aia ar fi o nimfomana.

| Lorena6879 a răspuns (pentru Willis):

Ok, nu știam asta, dar eu de înălțime 1.60 și slabuta de fel sa a-mi trebuiască ditamai scula?
Gândiți-vă și voi.

| Willis a răspuns (pentru Lorena6879):

Păi treaba asta, este în funcție de ce vrea fiecare fată, ce simte că își dorește sau că poate să facă.
Nu înseamnă că toate trebuie să fie la fel, sau că ar fi obligatoriu să fie nimfomane. Din contră, nimfomane sunt puține, mai ales să aibă și curaj să recunoască.

| Lorena6879 a răspuns (pentru Willis):

Ms pentru răspuns

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa mai creasca in inaltime, adar nu si cucul, fiindca el si-a incheit cresterea la 16 ani.

| Lorena6879 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ok mulțumesc pentru răspuns

| andrei121234518 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Domnule este perfect ce spuneti eu am intrat in pubertate la 14 - 15 ani si penisul meu nu e dezvoltat dar sunt sigur ca la 17 - 18 ani o sa se mareasca