| fsa a întrebat:

Buna TPU la filo se face mate pe a 9 a10 a 11 a12?
si cu ce medie poti intra? minima
si unde se face mate putin spuneti-mi?
va rog
funda

3 răspunsuri:
| Xab a răspuns:

Din a11a nu se mai face deloc matematica, iar pana atunci se fac 2 ore pe saptamana. Media depinde de liceu, dar in majoritatea cazurilor este mai mica decat cea de la mate-info.

| Quibblo a răspuns:

La filologie se face mate doar pe a 9-a si a 10-a la fel si la stiinte sociale, la mate-fizica(stiinte ale naturii), mate-info si profilele tehnice se face mate 4 ani.Acum 4 s-a dat examen la engleza pentru a se putea intra la filo, sincer nu stiu daca si acum este asa, sper ca te-am ajutat:*

| aanca_4384 a răspuns:

Se face mate doar pe a 9-a si a10-a.
cat despre medie... nu pot sa-ti dau un raspuns pentru ca media variaza de la un an la altul si, bineinteles, de la un liceu la altul.
te poti uita eventual pe www.edu.ro.