| anonim_4396 a întrebat:

La ora de desen doamna ne-a dat sa desenam ce vrem noi. Eu nu am idei deloc! Poate ma ajutati voi cu niste idei. Dar nu vreau raspunsuri de genu: o gradina cu flori, un peisaj de toamna. vreau ceva de genu asta sa desenez http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:16 Vreau sa fie ceva cu multe multe culori! ceva deosebit, special si senzational... Vreau ca doamna sa fie placut surprinsa de cea ce am facut... Cea mai speciala idee fundita! si restul vot vot vot!

6 răspunsuri:
| alexoalex a răspuns:

O chitara alb -negru:-D

| ImNotPerfect a răspuns:

Deseneaza ceva de genu asta ....ro/imgres sau o fta cu parul curcubeu eu am o poza pe pc dar nu o gasesc funda:D

| Sunshine121 a răspuns:

Hmm. pai depinde si la ce te pricepi tu sa desenezi. Eu ma pricepeam la desen foarte bine in clasele mici, bine si acum dar. na scoala, invatat, nu m-am mai ocupat asa de mult de desen. Poi tinand cont ca afara e toamna deseneaza si tu o alee, in jurul aleei niste pomii cu cateva frunze cazand si pomii sa fie putini inclinati ( ca sa para ca sunt batuti de vant ), un cer fumuriu-cenusiu, multe picaturi de ploaie si pe langa alee niste banci maronii cu niste frunze pe ele, fiind un peisaj de toamna cu o ploaie de toamna ( m-am inspirat de vremea de afara ). Va fi o armonie de culori, multe culori dar nu foarte vii. Cred ca asta e cel mai indicat. Succes! Aaaa si combina culori de genu : maro, gri, cenusiu, fumuriu, albastru inchis, grena si combina-le care le crezi tu ca ar iesi frumos. Fundaa? happy

| Crina333 a răspuns:

Un fluture simplu si multi-kolorbig grin.

| sara80 a răspuns:

Deseneaza un peisaj nocturn ia o periuta de dinti care nu iti mai trebuie si stropeste cu mai multe de nuante de albastru si niste blocuri cu fereste mici care sa fie negre lumina de la geamuri sa fie pala

| dalmma a răspuns:

Cateva exemple :
http://www.google.ro/......tp?/imgres
es? cu=poze+colorate&hl=ro&biw=1024&bih=632&tbm=isch&tbnid=eTMW4NhcECCmrM:&imgrefurl=http://www.bucurestiromania.ro/......29,r:0,s:0
http://www.google.ro/......tp?/imgres
sper ca te-am ajutat :) fundita?