| WyvernSky a întrebat:

Buna TPU

Ma simt cam rau si nu stiu ce sa fac.
Inainte ma simteam bine, dar acum parca incep sa fiu uitata de lume, de prieteni si de toti.Bine...stau cu gasca mea pe la scoala, dar simt ca nu este destul.

M-am hotarat sa i-au note mai bune de aici incolo sa fiu remarcata(nu pentru cineva anume, ci pentru mine). Si nu stiu cum sa va spun, sa reiau o viata noua.Sa merg la cumparaturi ar fi ceva bine pentru mine. voi ce credeti?

Insa intr-un final sa nu va tin mult, as vrea sa va ascult sfaturile.

2 răspunsuri:
| helpu a răspuns:

Sa ghicesc. Ai intre 13-15 ani. Si eu ma simt la fel. Vreau sa imi schimb viata. Pana acum 2 luni fumam pentru ca stateam cu prietenii mei. Dar acum nu mai stau cu ei. Stau mai mult singur ( m`am lasat de fumat). mi-am facut o prietena. mi-am cumparat niste carti. mi-am facut cont pe TPU. Stau mai mult acasa. Si fac invat. Inainte nu invatam prea mult. Dar acum invat, fac exercitii supliimentare...la matematica. Bine, ca tot am note mici ( profesori dementi x( ). Dar invat pentru mine. Si sunt atras de magie...de iluzionism :X. Inf.am spus despre mine. Trebuie sa fii tu insati,sa faci ce iti place,a faci ce vrei. Si eu m`as duce la cumparaturi,dar sufla vantul prin buzunarehee hee. Stai in aer liber,eu sunt la la munte, si ies in gradina, ma mai duc pe munte ma plimb.Imi place mult sa stau singur.Sau cu o fata pe care o iubesc.

Sfat: - uita`te la seriale. Descarca dupa net seriale sau filme.in jur de 2 ore pe zi il petrect uitandu`ma la filme. E foarte interesant.happy

| adriana_4416 a răspuns:

Buna,
Te schimbi pe zi ce trece. Azi esti intr-un fel, maine esti in alt fel si asa mai departe, niciodata la fel.
Foarte bine.

Te-ai saturat de tiparele vechi si vrei sa le eliberezi, esti confuza si nu sti incotro sa mergi, calmeaza-te.
Nu te grabi sa faci schimbari in viata ta, lasa totul sa decurga mai usor, altfel te vei panica si nu vei sti cum, ce sa faci pentru a-ti face o viata noua.

Incearca sa AI INCREDERE IN TINE in primul rand, IUBESTE-TE, ACCEPTA CEEA CE ESTI, ACCEPTA CUM ESTI.
Schimbari o sa se produca in viata ta, nu te astepta la schimbari rapide.

Iesi seara la o plimbare, scrie, citeste, asculta muzica.
Descopera ce pasiuni ai ascunse, pune-le in aplicare, nu trebuie sa te lasi asa jos.

Daca vrei sa vorbesti mai multe poti sa imi dai mesaj,
Bine scumpa?

Ai grija de tine, iti doresc numai bine.
Capu sus ca toate isi au rostu.