| Kiddo_2770 a întrebat:

Heii happy Sunt in anglia si merg la scoala aici e destul de ok dar e greu sa`mi fac prieteni din cauza ca nu stiu limba foarte bine.Si mie si rusine sa vorbesc si ei vorbesc cu mine da numa scurt de exemplu "esti bine?" "iti place aici?" si din astea. Ies afara in pauza stau cu fetele pe banca si ele incep sa vorbeasca foarte rapid si rad si glumesc si mie mie mai mare groaza sa stau numa sa ma uit la ele ma simt ca si un catelus dupa ele si toata lumea e asa te ajuta dar daca nu stii limba nu au rabdarea tastraight faceAm impresia ca nu o sa-i inteleg niciodata. Ceva sfaturi? Si sunteti careva roman in anglia?happy mersi:*

3 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Pai ai incercat sa le explici ca nu stii limba si cand vb asa repede nu le mai intelegi? si chiar dc nu vb prea bine din greseli inveti, dc taci malc nu vei invata niciodata sa vb, ai mai multa incredere in tine si incearca, perseverenta este mama invataturii. multa bafta

| Asdffd a răspuns:

Pai...
zile ca sa vb mai rar ca sa intelegi si u limba mai bine
si dupa cand te obisnuiesti poti si u
si chiar am un prieten care va pleca in anglia saptamana asta
va face scoala acolo
uite id-ul lui si ii zici ca ti la dat o prietena ii zici ca i la dat :pati [patricia]winking id-ul : tedi_johncena

| icsulescu a răspuns:

Daca stai acolo si vorbesti toata ziua engleza o sa inveti limba repede...