| kiddu2 a întrebat:

Niste statusuri d`indiferenta va rogg pentru. yahoo messenger love struck si statusuri de dragoste sau tristete happy!

Răspuns Câştigător
| pazzaa a răspuns:

1) În iubire se simte mai mult decât e nevoie, se suferă mai mult decât se cugetă, se visează mai mult decât se trăieşte

2) Avem timp pentru toate. Să dormim,
să alergăm în dreapta şi în stânga,
să regretăm ce-am greşit şi să greşim din nou
3) Undeva spre limita disperării, eu am găsit totdeauna speranţa
4) Nu iubesti o femeie pentru ca este frumoasa, ci este frumoasa pentru ca o iubesti tu!
5) Lumea are prostul obicei să nu te lase să uiţi exact ceea ce ai vrea să uiţi

6) Timpul e o fiară care are nesfârşita răbdare de a înghiţi totul

7) Nu se poate lua nimic de la capăt, nu mergem decât înainte, doar asupra viitorului putem interveni

8) Pustiul nu iartă, nu uită şi n-are momente de slăbiciune. El e orb şi implacabil. Un călău somnolent şi necruţător care n-are nici vanitatea puterii, nici nevoia de a se spăla pe mâini ca Pillat. Te ucide ca pe o gânganie, fără să-ţi dea nicio importanţă. Pustiul nu bate cuie. El te omoară fără să te atingă, fără să te vadă şi fără să te urască. Pustiul nici nu visează, nici nu se trezeşte

9) În iubire se simte mai mult decât e nevoie, se suferă mai mult decât se cugetă, se visează mai mult decât se trăieşte

10) Marea noastră problemă nu e să fim fericiţi, ci să fim mai puţin singuri
10))Il nostro grande problema non è essere felici, ma per essere meno soli

11) Amintirile nu ne mai pot omorî; cel mult pot face o rană să doară şi să sângereze din nou

12) Niciodată n-ai avut suficientă imaginaţie pentru a-ţi închipui lumea fără tine
12))Non hai mai abbastanza fantasia per immaginare il mondo senza di te

14)Fericirea o face pe femeie frumoasă şi dragostea o face fericită.
Iubirea este adevăratul fard al femeii."

15) Mă doare tot ce iubesc acum, pentru că presimt în orice frumuseţe sfârşitul, dar poate că aşa arată adevărata iubire. Bucură-te de acest dar vremelnic, strigă o voce în mine. Căci nu există decât daruri vremelnice. "

16) Mai departe de moarte, mai departe de viaţă,
mai departe de dragoste, mai departe de mine,
mai departe de noi,
mai departe de cei care-am fost,
de cei care-am fi putut deveni.
Şi cursa continuă

17) La ce mi-ar folosi o statuie care ar rămîne piatră nesimţitoare, cînd buzele mele cer dragoste şi mîinile mele tînjesc să atingă fericirea, cînd inima mea vrea să ia parte la taina lumii? Nu la zei mă gîndesc dorind ca trupul acestei femei frumoase sculptat de mine să fie viu. Urmăresc o răsplată mult mai simplă şi mai măreaţă. Dragostea

18) După atâtea speranţe şi atâtea amânări, nu mai trebuie să căutăm fericirea decât lângă mâinile noastre" Venus din Milo

19) Eu cred că infernul există. Dar cred că există aici pe pămînt. Aşa cum aici pe pămînt e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul. (Octavian Paler, Viaţa pe un peron)

20) Imi e de mare ajutor intr-o lume pe care o inteleg din ce in ce mai putin; iar ceea ce inteleg nu-mi place. Imi permite sa spun: lumea a innebunit sau se indreapta, din inconstienta, spre o sinucidere "globala".

21) Daca putem. Daca avem resurse. Daca ajungem sa credem ca nu "masura" ne poate scoate din mediocritate, ci harul (cine-l are!) de a dori, de a visa, de a iubi "fara masura"." ~ Convorbiri cu Octavian Paler
22) A iubi înseamnă, poate, a lumina partea cea mai frumoasă din noi. O iubire pe care esti nevoit sa o pazesti nu reprezinta nimic.

23) Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei ce au crezut in tine!
23))Toccare la stella intoccabile e non dimenticare coloro che hanno creduto in te

24) Ceilalţi lupi m-ar sfâşia dacă ar şti că urletul meu e, in realitate, un plâns

25) Barbatilor nu le place sa le spui in fata ce crezi despre ei. Au nevoie sa fie laudati, chiar cand nu merita, si sa li se dea impresia ca omenirea depinde de ei, chiar cand sunt niste ratati

26) Orice femeie vrea sa fie iubita pentru ea insasi, nu fiindca exista „iubire" pe lume.
Barbatii care mint jurand pe vesnicie. Ei jura pe ceea ce n-au! Vesnicia nu e a nimanui

27) Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete. – Emil Cioran
27))Tutte le infermità sono ridotti a uno: per amare, così di sfuggire alla loro tristezza.

28) Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger. – Victor Hugo
28))L'amore semnifiqa di essere in due e non uno solo. Un uomo e una donna per fondere in un angelo.

29) Cauta iubirea cu inima, nu cu capul. – Mark Twain
29))Trova l'amore con il cuore non la testa

30) Spuneti-mi despre dansa tot raul din lume, de vreti sa-nnebunesc, ce-i hetera, ca-i monstru, ca-i satan… o iubesc. – Mihai Eminescu

31) Nu mai trage cu ochiul, imi vei sageta inima. – Ionut Caragea

32) Dupa ce iubesti femeia, priveste-o cum doarme in locul acela numai al ei. Asculta ce amintirile-ti spun, nu incerca si visurile sa i le iei. – Ionut Caragea

33) Femeile sunt creaturi menite sa fie iubite, nu intelese. – Oscar Wilde
33))Le donne sono creature destinate per essere amate, non capite

34) Orice femeie este regina din clipa in care incepe sa iubesca un barbat. – Andre Suares
34))Ogni donna è la regina del momento in quale comincia ad amare un uomo

35) Cheia către inima unei femei este un dar neașteptat, într-un moment neașteptat. Edward A. Murphy
36) Mai regina decât floarea doar femeia poate fi. Dumitru Matcovschi

37) Of, femeile aste sunt imposibile! Poetul a avut dreptate: Nu poți trăi cu ele, dar nu poți trăi nici fără ele! Aristophanes
39) Se spune că nimeni nu cunoaşte aşa bine bărbaţii, cum ii cunosc curvele. Ileana Vulpescu

40) Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.

41) Nimeni nu este de neinlocuit,dar uneori este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura"Claire Martin

42) Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău. – Gabriel José García Márquez
42))Non smettere mai di sorridere, nemmeno quando sei triste, perché eu non so chi si sta innamorando del tuo sorriso

43)Nu o sa fiu niciodata ceea ce-ti doresti , am prea multe defecte pe care o sa le gasesti, prea putine calitati sa poti sa le remarci, oricum nu le-ai observa findca nu ma placi.
51 ) allontanare tutte le preoccupazioni nel mi-a sonno quando dormo
alung toate grijile in somn cand dorm
52)da-mi un pic de libertate cand viata e ca o parnaie
54) Asa cum dealerul imparte in stanga,in dreapta grame
Asa imparte viata in stanga si in dreapta palme
58) Ar fii interesant să ştii ce am să spun , să nu mi bat capu, să rezumăm treaba uitându ne unu la altu
59) Se zice ca fiecare are undeva, undeva in lumea asta, Jumatatea sa"
60) Un barbaT adevaraT nu face dragosTe cu un milion de femei, un barbaT adevaraT face dragoste cu o singura femeie inTr-un milion de feluri.
61) Si stii prea bine.Ca vorbele nu au valoare pentru mine
Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce ;x
Nu astept viitorul.k el vine oricum
62) decat jucaria ta,mai bine prioritatea altcuivasmug
63)E ora 3 si tot ce ne dorim E niste gheata sa nu ne topim O noapte alba zambete exces N-avem nici un motiv serios de stres!
64) Dar nu ai habar, că tot ce ţi se întâmplă acum e normal. Sunt doar simple consecinţe
65) Vietzii nu`i poti opri efectele, nu poti plãti pe nimeni sã-ti simta regretele !
66) Ambitia te ajuta,Dar orgoliul te distrugehappy!
67) Orice rau in final trebuie' sa treaca! Poti fi tras in p*** de cel mai apropiat, Poti fi inselat de "ingerul" cu care candva ai impartit acelasi pat…
68) Life in plastic is Fantastic :X
69) Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle,au fost poze si lacrimi si diverse tentative
70) O ardem in cluburi,sus pe cuburi.Sus pe tocuri mari,facem opturi si suruburi.Te apropii de noi,tremuri din cap pana`n calcai.Incerci sa ne vorbesti dar te balbai hee hee
71) Viitorul ma sperie, mai rau decat te sperii tu de mine.Nimeni nu poate sa ma domine!
72) Te sarut, te aprinzi, trupul meu fierbinte il cuprinzi Ma doresti, ma topesc, trec la fapte fara sa gandesc
73) Senzatia e unica, doza de risc e mica.Viciul meu implica doar placere si dependentza psihic
74) N-a fost decat o scurta nebunie
75) Si marmota a cazut in ciocolata si a murit in staniol laughing
76)plangi razand, stai mergand, crezi visand, te sufoci respirand, urasti iubind, pleci venind, te pierzi gandind, si mori traind. e si asta o chestie
77) Rabdarea este amara,dar da roade dulciwinking
78) Tu mi-ai aratat cum sa merg mai departe.M-ai citit si m-ai scris ca pe-o carte.
79)Hei, niciodata nu e prea târziu, Toate trebuie' sa le-ncerci - Încearca-le pe viu
80)In lumea barbatilor trebuie sa fii Tare, ca sa fii Buna
81) Cea mai infidela amantha a omwlui este Sperantsa. Te inshala zilnic si totushi, traiesti cu ea toatha viata.
82)Cand sunt buna sunt , foarte buna, dar cand nu sunt buna, sunt si mai buna
83)multe vin si toate trec chiar daca raman semne.si orice semn se vindeca dupa o vreme
84) Inger in aparenta, Demon in esenta
85) Nici sticlele de alcool,nici fumurile,nici parfumurile,nici alte femei.Nu te vor face sa uiti tot ce-a fost intre ochii tai si ochii mei.
86)Invata'ma sa nu mai gresesc , invata'ma cum sa vorbesc , fa'ma tu sa mint ,fa'ma sa spun ce simt ,fa'ma sa nu ma prind , fa'ma tu mai buna in timp.
87)minte.lumea minte.lumea asta minte.toata lumea minte.si u vrei sa fiu cuminte? 88)Ma uit la mine si ma Urasc , Ma compar cu Tine si ma Ador
89)FeTeLe BuNe SuNt FaKuTe DiN MiErE Si DuLcEaTzZa FeTeLe ReLe SuNt FaKuTe DiN AnGeLlI ShI GhEaTzZa
90)Nu CoNtEaZa De CatE OrI REspiRI In VIata.ConTEaZA CLiPeLE CaRe ti-aU TaiAT RespIRatIA
91)Fiecare baiat rau pastreaza in suflet o fata buna
92)As vrea sa joc cu tine sah. Tu sa spui : "shhh , iar eu sa spun : aahhh
93)Te LaS sa Fi un VaGaBoNd__ Nu BaIaT de CaSa,,sa DuCeM ImPrEuNa o ViAtA FrUmOOaSa__ DaCa as VrEa,,Te-aS SchIMba__ DaR am NeVoIe de Un VaGaBoNd in ViAtA mEa
94)ZamBesTe CeLOR CarE Te UraSc Sa SimTa Ura Ta .ZamBesTe CelOr CaRe Te IubesK Sa SimTa DraGoStea Ta .IaR Daca CeI CaRe Te IubeSk Te VoR TraDa.ZamBesTe-Le Sa SimTa ImdIfeRenTza Ta.95)oChii spun multe.mai mult deCat 1000 de cuvinTe.Te uitZi la ea.O atingi pe ea.Ma simtZi pe mN.Ma vrei pe mN.Dar te multZumesticu ea.1000 Ca eaa,niciuna Ca mN. 96)Iubeste`o,nu`mi pasa.Pastreaz`o de tot.iar pe mine.Priveste`ma si LINGE-TE PE BOTlaughing"
97)Femeile fatale.dujmance ideale.corpuri perfecte.suflete defecte happy
98)Nu este vorba de ceea ce fac, ci de cum o fac; nu este vorba de ceea ce zic, ci de cum o zic; si de cum arat atunci cand o fac si o zic
99)Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara mami si tati
100)niciodata nu incetezi sa iubesti o persoana.invetzi doar sa traiesti fara eahappy""
101)Poate nu sunt la fel de frumoasa ca ea, poate nu stiu sa fac ce face ea, dar ce fac eu stii doar tu, ce face ea stie tot orasulhee hee
102)nu cunosc imposibilul.tot ce am vrut ,am avut.tot ce vreau.voi avea:X:X:X
103)nu exista"te iubesc"doar treci in pat sa te inklzesc
104)Si este prea dulce.si uite-asa te seduce
105)Educata de destin ! Simt mult ,arat putin
106)Trebuie sa fii tare,sa demonstrezi ca poti.
107)sunt incapatanata pentru k mi-ai demonstrat.k pot avea orice daca imi doresc cu adevarat
108)Nu intotdeauna trebuie sa intoarcem pagina, uneori trebuie sa o rupem
109)barfa pentru mine.e reclama fara plata .asa ca.barfeste-ma .o data.si incodata
110)am asteptat atat.si pana la urma mi s-a dat.speranta moare ultimawinking"
111)acum tu plangi eu rad si te cred pe cuvant cand te aud spunand k nici eu nu sunt sfantA .asa e .ce sa fac eu asa e firea doar nu credeai k in viata te inseala doar privirea
112)Zambesc mereu .Glumesc mereu .Dar ce e in sufletul meu .Stiu doar eu"
113)pentru tine sunt trofeuhappy:X cu mine o sa invingi mereuwinkingnu cu nasoala de langa tine k .aruncasar la cosh k niciodata n-o sa fie ca mine.si tu stii destul de bine"
114)Iubitule.daca vrei sa ma intorc.e ca mine sau deloc
117)Fetele mele, sa va spun ceva`happy Baietii fara fete nu pOt rabda`oh go on Esti cuminte si frumOasa, il faci`batting eyelashes Dar daca pui botu la vorbele lui te dezbraci` winking ! ♥""
118)in loc sa plang,rad.in loc sa alung,strang ura pentru cliele pierdute.
120)viata poate fi inteleasa doar privind in urma,dar poate fi traita doar privind inainte
121) Poti sa imi gresesti oricat .si eu te voi ierta.DaR Sa Nu Ma ScHiMbI Cu ALTCINEVA
122)PrIvEsTi PiErdUt In OcHiI Ei Si DrAgOsTEa DiN NoU O VrEi IaR Ea sTiE k OrIcE S`Ar InTaMplA UH VEI LUPTA PT EA
123)De La PaMaNt PaNa La NoRi IuBIrEa ItI Da ArIpI Sa ZbOri Si OrIcE S`aR IntAmPlA NU POTI RENUNTA
124)ce aveam atunci avem si acum ,dar mai intens.o prietenie stransa si un suflet impes.
125)invat sa plang fara lacrimi,cu masca indiferentei p chip.sa sufar razand de fericire
126)chiar daca a durut .uita si punct.eu una ma descurk.
127)acum sunt sigura,nu mai vreau sa stiu,daca e ea,daca sunt eu,oricum va fi altcineva in locul nostru mereu
128)nu m-a mai surprinde nimic.am uitat tot ce a durut.am intors pagina si am spus "a trecut".
129)tot ce e frumosh e in fata mea.deschid ochii bine ,sa te pot vedea.
130)am nevoie de ceva diferit .sa ma simt un copil ocrotit
131)crezi ca nu stiu cum e sa te doara ?stiu ce inseamna
132)Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora, si adoram pe cei ce ne ignora .Pacat ca ranim pe cei ce ne iubesc , si iubim pe cei ce ne ranesc . "
133)ViatSa mea nu Se contureaza doar in preajma ta.DragoStea mea nu e doar pentru perSoana ta.Arat dreagoSte primeSc dragoSte.Arat reSpect primeSc reSpect.Si aSa mai departe !
134)Simpla in cel mai complex mod,Timida cu un tupeu fantastic,Energica intr-o lene notorie,Zapacita la cel mai serios mod,Pesimista in cel mai optimist mod posibil.rea, dar totusi buna_
135)Sunt putini cei care ma cunosc cu adevarat dar ma stiu o gramada,Unii stiu de ce-s in stare, altora nu le vine sa creada_ love struck"
138)Vremea in care nu iti pasa ce va urma[:X]. Ani in care dormi putin:X dar iubesti si razi din plinhee heeº♥º"
142)• Cuvinte fara sens ` .Priviri de ne`ntseles . Ochi innecatsi in lacrimi ` Gesturi pline de patimi

143)Nu CredeaI Ca pOt , Dar Vezi Tu , Am PutereA sA Trec PeSte tOt

144)Daka Faci Lucruri Nebunesti.Potzi Sa Ajungi Nebun.Dar poti sa fii si Fericitlaughing)♥

145)Ori vreau eu sa n`am noroc.Ori vrei tu sa iti batzi joc:X♥"
147)Am sa plec putin, stai calm am sa`mi revin! Tu ramai pe fir incalzeste`l putin!148)Hey.Si ca sa`tzi mai spun ceva don't tell anyone Taci si asculta:XMi`e dor de privirea ta:X
150)Nu credeai k pot.dar am avut puterea sa trec peste tothee heeVroiai sa ma pastrezi in umbra ta.N`ai cum.ramai mai bine in urma meawinking
152)XUnele iubiri nu prind nici rasaritul.Altele traiesc doar pentru o vara.Unele se pierd si le inghite timpu.Doar una t rascoleshte cand credeai k o sa dispara:X
153)Timpul trece repede nu il poti oprii.Chiar de vrei sa uitzi.iti vei amintii♥Te ascunzi de cuvinte Dar nu poti de ganduri♥ !154)Si daca pot sa ma intork d unde am plect.e pentru ca am stiut sa merg inainte.tongue:X!
155)Zambeai mereu.acum e amintire,cand ma priveai simtzeam cum uit de mine
158)♥In fata mea sa te am de`ar fi .nici macar nu te-as privii:X♥"
159)♥Nici u nu esti mai prejos.Crezi k`ntorci lumea p dos?:XFelul tau de a vb e de ametit copiilaughing:*!♥"
160)♥E un fel de vagabond care cand vrea poate sa faca ce`si doreste cu inima mea♥ poate sa ma impace,si sa`mi faca pe plac.insa poate sa ma minta si sa`si faca de cap.
163)Spune`i STOP cand t streseaza [time out],spune`i k exagereaza x(.Nu intzelege?raised eyebrowsAbereaza?d'oh.Spune`i "PA" wave si s klmeaza laughing"
164)2 baieti striga dupa o BRUNETA Hey Papusha! Ce Mananci De Esti Asa Frumoasa ? La caare BRUNETA: Banii La Fraierismugsmugsmug
167)sunt o mica diavolitza multi baieti ar vrea sa guste din a mea dulce gurita- dar cine o va gusta va muri de dor de ea"

168)Sunt Dolce Rau`love struck Pe Placul Tau`:X Deaia Mori De Dragul Meu`:X Am Sufletu` Bun Si Nu Sunt Hoata`:X Iti Aduk Zambet Pe Fata `:X
169)Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi, Ti-am zis ca daca faci asta, nu o sa ma mai vezi!"
171)Imi place ce vrajeala conduci.dar frana! ca te lovesti!winking173)Vreau sa traiesc: sa cunosc,sa iubesc,sa rad,sa plang,sa pierd,sa daruiesc,sa primesc,sa stiu,sa simt,sa umblu,sa vad,sa inteleg sa traiesc din toate cat se poate.
175)Sunt o bukurie pentru cei care ma plac si o preokupare pentru cei care ma invideaza.176)Chiar daca as putea . Nimic n`as schimba .Nimic din ce a fost .Si orice ar fi .Asa voi fi mereu .Asa sunt eu
177)Intodeauna in spatele unei blonde sexy se ascunde o bruneta adevarata!
179)x tOt cE iMi dOrEsC aCuM e sA plec dEpArTe.Si aM s`O fAk fArA sA mA UiT iN sPaTe.iN FiEcArE NoApTe mA gAnDeSc La toAtE.La cE s`A iNtAmPLat cU FieCaRe`N pArTe .
180)Lasa`ti mintea intr-o partestraight face:OIubeshte` Nu` asculta de ceilaltii`[POATE] Vor` sa-ti faca doar` rau straight faceNu`ii lasabig grin"

181)A fost greu, Si Stii ca am dreptate! Am tinut kapul sus.si am mers mai departe.Nu ma intereseaza ce crezi despre mine.inainte sa spui ceva.Uita-te la tine!"
183)Baby nu te mai stresa, Fiindca nu ma poti avea, Nu vreau sa te enervez, Dar chiar n`am sa cedez!love struck
184)iL`vad .nu`i mai zambesC`.l`am pierdut`.deshi`l iubesC

2 răspunsuri:
| Crissui a răspuns:

Nu-ti pasa? Foarte bine, nici mie.

Vorbele mele dor? Dar ce`ai vrea, Sa te alinte?

Invidia e mare.impusca-te,hai deschide geamu' si arunca-te...

Maine va fi frumos, maine va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Am invatat din dezamagiri, dar a trecut.acum e randul nostru sa ne iubim.

O lume in care ne iubim.si tu ma stii.ma ai, ma vrei. eu te privesc si nu-mi ajunge.te tin si nu ma satur.te am.si te mai vreau.si te mai vreau!

M-ajuti sa trec peste momentele grele, tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele.

It's time for : "i don't care"!

Si-am invatat ca vin parti bune cand totu-i greu.si-am invatat sa le astept pe alea mai mereu.

Sunt al naibii de fericita.pe cuvantu meu de mincinoasa.

Ok! si`ti spun noi 2, cine suntem noi
E povestea noastra in care doar noi suntem eroi. love struck

Am avut clipe ce nu vroiam sa se termine.acum stau si ma intreb ce nu a mers bine.

Era frumos sa ne jucam in doi,
Dar te-ai jucat tu singur pentru amandoi.

M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor. M-ai facut sa te ador.

Te simti coplesita, da' n-o lasi sa se vada, ca ai sufetu' mai pur decat un fulg de zapada!

E un pic ciudat cum oare
O secunda fara el te doare.

So what can I do with my life without you?

Tu esti tot... ce nu au fost ei toti la un loc!

happy

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html