| anonim_4396 a întrebat:

Sall vreau si eu statusuri de dragoste, haioase si triste va rogg funda la cele mai bune!
P. S. vreau si eu sa imi pun mai multe statusuri dar mie nu imi intra decat 10 am yahoo messenger 10

Răspuns Câştigător
| Roxana6277 a răspuns:

De dragoste:
As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

daca ca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Y will always love the false image i had of you… "

Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

" A day without you is a lost day… "

O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Haioase:

Un poliţist cade într-un canal fără capac. Iese, se propteşte cu un cot pe gura canalului şi apelează la logică:
- Dacă era capacul pus, cum mai ieşeam eu de-aici?

Cine esti? Si de ce imi citesti mesajul de la status?

Toata lumea are un mesaj la status asa ca cred ca imi pun si eu unul.

Planuiesc sa traiesc pana la nesfarsit. Pana acum totul merge bine happy

1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.

2. Nu te baga in lumea drogurilor…. suntem si asa destul de multi

3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.

5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

6. Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat.

7. Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

8. Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

9. A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

10.Cel mai important nu este sa stii! Mai important este sa ai telefonul celui care stie.

11. Eu nu sufar de nebunie….ma bucur de ea in fiecare minut.

12. Este bine sa lasi bautura…. insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

13. Banii nu fac fericirea….o cumpara gata facuta.

14. Inteligenta ma urmareste….dar eu sunt mai rapid.

15. Fugi de tentatii….dar incet sa te poata ajunge.

16. Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.

17. A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou.

18. Daca o pasarica ti-a soptit ceva…. atunci inseamna ca ai innebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.

19. Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

20. Alcoolul omoara incet incet……nu conteaza, nu ma grabesc.

21. Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

22. De ce sa bei si sa conduci …. cand poti sa fumezi si si zbori?

24. Daca m-as gandi, dac-as lua-o-n serios, De-as avea 9 vieti si-un stil de viata dubios, mi-as trai vietile din plin fara regulamente – 8 le-as irosi – 1 as pastra-o pentru sentimente.

25. Fac baie…. cu rechinii…. nu cu rinichii chelule! cu rechinii

Triste:

1. Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

2. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

3. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…

4. Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…

5. Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

2 răspunsuri:
| LollyPoop a răspuns:

♥Si ce daca sunt barfitabatting eyelashes? m`am nascut sa fiu iubita :X♥:X♥:X si asta stiu... va cam irita laughinglaughing si ce crede`ti poate voi iubi din nou ♥Eu nu fur inimi, le primesc cadou♥

Poti sa ma urasti NU TE CONDAMN dar cand suntem fata`n fata imi esti INTOTDEAUNA fan.

Decat sa sufar pentru tine...Mai bine sufar de mine.

Cateodata AMBITZIA e buna, dar alteori ORGOLIUL te distrugestraight face

Sa-ti amintesti fraiere, cine am fost eu, cine am fost noi, si cine nu ai fost tu niciodata! laughing

Schimbata smug exact cum ai zis ca nu va fi vreodatalove struck

Viata mea e roz:d Daca nu ma crezi du-te`nthinking Sloboz... ca suna mai frumos!winking

Pe vorbe nu dau 2 banioh go on Sunt mandra ca am dusmani :X

Cand zambesc atat de dulce happyMori de ciuda, te distruge!:d

Sunt prea mult, sau nimic. Un zambet atat de diferit ♥

O sa-ti arat ce ai pierdutwinkingCe schimb ieftin ai facutbatting eyelashes

Anunţă`mă când vrei să vezi cine sunt cu adevărat Lasă minciunile pretenil0r pe care le-ai ascultat Formează numarul meu ori de câte ori vrei să vorbim Cheamă`mă şi o să vin!:"

Atunci cand nu stie ce simte[confused]...Atunci cand greseste si minte[don't tell anyone]... Ofera-i doar dragostea tha[>big grin

Spui ca arzi fete' chatterboxDar in realitate se numesc brichete!"oh go on

Cand cel iubiiiiiiiit te ignora [.] In inima loOi te aDooOrabatting eyelashes:X"

ღAi 19 ani, incepi sa intri in ritm Iti iei palme din plin Incepi sa crezi in destin Totul e un chin Parca rupt din alt film Si nu'ti mai vine asa usor sa ai incredere totala in strainiღ

Spune-mi sincer cate flori ti-a oferit? cate promisiuni false nu ti-a facut? Si d cate ori iti spuneai de maine am sa-l uit. Spune cat de mult pozele cu voi le priveai.Si cate servetele p seara consumai"

ai 2 iubite...ce chinuit baiat...cand una'i la scoala cealalta e in pat.winkingwinkingwinking"

♥Te iubesc pentru că mă faci să reacţionez♥

Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X

• Multe barfe! multe tarfe. Asta`i viata! Cand te gandesti la ele te apuca greata. Daca vrei iti dam noi subiect de barfa : Viata`i cea mai scumpa tarfa!

• Iubeste`o nu`mi pasaa Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot blushing

2 intrebari ambig grine ce prietenii se transforma in tarfe? De ce persoanele pe care le iubim se transforma in scarbe? [on the phone [thinking]

Si Este PrEa dUlce Si UitE´aSa tE sEdUcE Si Te DezOrieNteaZa lumea o InvIdiAzZa
►Nu uita! Momentele sunt clare, Sh fumul de tigara din sticlele de alcool nu`s o scapare.; x

`. Iubirea ei curata este garantata`.Sh nu expira niciodata`smug.

►Iubitule, daca vrei sa ma intorc.E ca mine sau deloc; x

►Bate tu In lemn ca sa nu ajungI ca noI Ca suntem prea ferIcIte sh tIe nu ItI sta bIne.;;]

Stiu ca as putea sa fiu asa cum mi-as dori.Cu fruntea sus chiar daca viata`i asa gri`! love struck

Lumea se-ntreaba de unde dracu' mai pot E ca la ruleta : pierd, castig, dar nu pot sa ma scot Si cand o dau, o dau bine si decisiva Pentru orice adunare ce se-anunta agresiva

Un copil cu scântei în ochi care nu ştia ce înseamnă vina, căutând iubirea şi stima. Pentru că nu ştiam să lovesc viaţa m'a lovit prima!:

Sampaиia`=p~ så stea`→ pe maså.╚» peиt®u` ƒeteℓe ` `¢acare au ¢ℓaså`

Stiu cå vrei`,daя nu pяea pσ†i.`.Cuм vrei †u,`:*asa vσя †σ†i`:╳

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc. Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

Incerc sa ma prefac ca sunt o dura. cand viata imi da o alta lovitura.

Numeste`tee "NIMENI!`", si lasa-i pe altii sa fie cineva!` Tu fii doar tuu, si nu imita

Si cand te suna o arzi gen:"Ce pot sa mai fac stapane? " Si maine tu inca speri sa va impacatzi.E ca un drog si nu numai tu te'ai intoxicat.batting eyelashes

|| Stii` ca Viata` e ca zarul.`! se rostogoleste.`! Cine e mai prost`.aLa` se Parleste.` =x "

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X""

E prea devreme sa ramai fara cuvinte, sa ai clipe fericite doar cand ti le-aduci aminte.

Ma intreb cum ar fi, daca n-as mai fi. Le-as lipsii sau ar zambi?

Au fost clipe si clipe.Ai uitat sau nu Eu te-am iubit, Tu ai gresit si m`ai tradat Vezi tu!

Si va fi bine Caci toata lumea stie cine e ea si o asteapta sa revina cum era odata!

Sa nu tipi la ea! Ca o doare capul.Sa nu cumva sa ii faci ceva! Ca te ia dracu!

->…Nu Vreau Sa Mai Privesq In Urma:X
Nu Are Nici Un Rost:X
As Vrea Sa Dai Uitarii…Sa Uitsi:X
Sa stergi Tot Ce a Fost:X

->…Ea Il AdOrA Si IL ViSa InToTdEaUNa…ErA O DurErE PenTRu Ea.CaNd TreCea Pe LAnga EL. VroiA sa-i SPuna CA`l IubEA Dar INIMA Nu O LasA:X

-> "Ma FaCe Sa RaD CrEde ca Mai Sunt CnE Am Fost heLLo! Nu VeZI ca EstY ProSt? Lasa VraJEaLa DeMoDaTa Ai Zis K TarFa E Mai ImpoRtanTa acum` Ce Faci Vii LA mine? Nu BaYaTu meu Nu Sunt OrKne

->Imi Aduc Aminte Qt d Mult o Iubea:X Cum Prietenilor Le Zicea:Coaie...Nu Pot Sa Traiesq Fara Ea:X:X

->Daca` le da`i prea multa atentziee`. Ejtiii, 0 zdreanta"! Ajaa ca. ia atitudine fetitz0! Ji scuipa`i in fataa!*

->๋๋►๋•El nu ma dezamageste.nu ma minte.si ma iarta arata`mi tu o persoana mai minunata

ziCi ca e perVersa? bine aSa o sa fie in cOnTinuaRe nu S`a nasScut baiaTul care s`o caLce`n picioare

-Cum mai ies din labirint atunci cand ma pierd? cand eram doi, tu sau eu, ne indrumam incet si erai langa mine, si eram langa tine eram intr-o poveste unde totu` era bine

-Unde esti? Unde te-ascunzi? De ce esti departe? Unde e persoana care ma strangea mereu in brate?

-Acum astept sa am din nou inima deschisa.La masa noastra a ramas doar sticla goala si-o tigare stinsa.

Nu privi înapoi. Uită de noi doi. Uită ce ne-a legat acum s-a terminat.

-Si rad si plang si strang din dinti.Iar daca spui ca n'o iubesti atunci tu minti.

-Acum plec cu capul in jos si imi dau seama cat esti de prost.
Fundita:d?