| Deny93 a întrebat:

Buna TPU happy...Pls niste status gen :am crezut ca esti altfel dar de fapt m-am inselat.pls.[fara link]
Ms mult:X:X

Răspuns Câştigător
| Csillush a răspuns:

hmm citeste ce peaicihee hee
Sper sa`ti placahee hee

2 pashi, arunca'te de la inaltzime`,arunca'te in amintiri cand simtzi ca nu tzi'e bine.

Viseasa ca si cum ai trai o vesnicie, traieste ca si cum ai muri maine!

Eu nu tin cont c'afara ploua, ca'i zapada sau roua/Mie nu'mi strica vremea starile cum vi se intampla voua.

Dar te ridici,Chiar daca timpul lasa cicatrici!

E o dorinţă… ceva realizat , e o schimbare dacă nu ai observat .

O sa urc, o sa cad, o sa pic, ma ridichappy

Unde exista intelepciune este si...durere!

抵TOTUL SE PREFACE,TOTUL MOARE,NIMIC NU RAMANE IDENTIC CU SINE!抵

→ai grija de prezent, caci trecutul te reprezinta←

ツ Sunt ceea ce sunt, nu sunt ceea ce nu sunt, nu sunt ceea ce as fi vrut sa fiu sau poate sunt si nu stiu.ツ

㋡Fiecare dintre noi este un inger,cu o singura aripa,nu putem zbura decat inbratisandu-ne...㋡

♡Nu-ti alina lacrima, Nu-ti mangaie inima. Sufletel de ce nu sti Un copil din nou sa fi?♡

╰☆╮To love and be loved is to feel the sun from both sides.╰☆╮

Everybody sing like it`s the last song you will ever sing .tell me ,tell me do you feel the pressuresmug!`

I notice youre eyes are always glured to me you`re keepeng theme here and it makes no sens at all...

one less.lOnely girl.love struck

Copilaria este inima tuturor varstelor love struck

Eu nu pun niciodata punct, pun mereu virgula, ca pOate vreOdata vreau sa ma intOrc de unde am plecat happy

Fiecare lucru isi are vremea p0trivita,si fiecare varsta isi are nebunia ei de'o clipa;x

Nu inceta niciodata sa zambesti ,chiar si cand esti trist pentru ca nu stii cine s-ar putea indragosti de zambetul tau

"E fata ce n`o poti uita" Ea nu stie cum e dragostea Dar intr-o zi poate va invata Si va fi ea

Fuck everybody,let's get high,the sun will shine!

Dragostea nu promite nimic dar contine totul

Suntem copii, de acum vom fi... Plini de uimire, plini de iubire[:X]

Ca viata da palme constant socant

Nu faci nimic calculat, si-apoi te prefaci ca toate`s ok Cand toate merg prost defapt

Fight for your dreams, again and again

Iar in urma lui ramanea doar fum si acel parfum dulce pe care il adoram...

Am incercat sa scap /De amintiri sa ma dezleg/Si cand am reusit, am realizat/Ca n-am unde sa merg.

Numai am puterea de atunci,atunci eram 2/N-am nevoie de tine, dar am nevoie de noi.

Viatsa mea? Se schimba de kteva zile ! Qm? In binee` !

Asta-i pentru mine,pentru ale mele.N-o sa le zic numele ca se stiu ele!

Zambeshte chiar daca ai sa cazi ` .Chiar daca soarele apune si azi ! .

Face pe inabordabila, e un joc ce`l face des, isi joaca bine rolul, inocenta si chip pervers

Cand e vorba de belele Noi stim sa fim fete ReLe nu ne doOAre nu ne paSa`ne vedem de viata noOaStRa`!

Asta-i fericirea noastra,sarim orice clipa proasta Zambim fiecare,nu-i loc de suparare Azi e numai soare

PahareLe sus ` shamPania sa Curgha ` RespecT penTru FeteLe Care Iau FaquT Pe Fraieri Sa PlanGa

Mi-e dor,frate,sa fiu asa cum eram cu totii odata!Sa nu fac nici un efort , sa am o viata colorata!

E atata de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

Si cateodata visez cu ochii deschisi.

Sa-ti pese mai mult de constiinta ta decat de parerea celorlalti.

Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge...ConteazaZambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge...Conteaza

Vremea in care nu.mi pasa ce va urma.

pOt zAmBi!aRaT!nU cRezi?!dAr veZi!

Probleme in paradis? E doar un vis!

Imi place sa gresesc, caci nu prea mult gandesc.Copilaresc, Traiesc, Imi cer scuzee.Multzumescc`!

Cand visele devin realitate ...o sa vezi cu ochii tai daca se poate!

Tre sa te duca mintea la treburi demente ...

Decat nimic , mai bine plina de vise ca speranta n`a murit love struck !

This used to be a Funhouse ...But now it's full of evil clowns

Nimeni nu ma poate opri sa visez !

spune hai sau byesmug?

Am fost odata prinsa in jocul tau . Dar` m-ai lasat in ceata straight face Gandeste`te bine ce vrei de la viata,winking

Lady, stai chill ! Ei vor ceva serios, le'ai dat tot ce le'a trebuit si i'ai intors pe dos. happy

SenZatsSia`e uniCaa`,do0za dE risSc e miCca`.ViCiul mEu impliCaa`d0ar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`love struck

Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu .

Experienţa este numele pe care îl dau toţi greşelilor pe care le fac.

E momentul Tau sa` te urasc desi nu as vrea . Deci e momentul meu sa Renunt la poza ta happy

Poate intr-o alta viata ne vom aminti/Poate intr-o alta viata...vom mai fi copii.

Ea, nu`i ca restu', ea e pur si simplu ea

Nu conteaza atat de mult ceea ce faci, ci cata dragoste pui in ceea ce faci.Nu conteaza atat de mult ceea ce faci, ci cata dragoste pui in ceea ce faci.

Cause a girl just wanna have fun .\dancing

Sa speri in orice,caci insasi viata e o speranta!

Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine.

Poti sa apartii oricui, nu e treaba mea

E prima oara cand se-ntampla-asa ceva .Dintr-o simpla prostie ai ajuns la inima mea.

Ne prefacem ca totul e perfect dar aparentele înseala !

Mi.e dor de ceea ce iubeam.sau cel putin asa credeam!

•TOt Ce e Bun în viatSa e Ori iLeGaL.Ori imOraL.Ori înGraSa`:]•

Ce a fOSt OData nu maI pOaTe fii. viSeLe pierDute nU pOt reVenii`!•

Cand e fericita , surasul ei n-are egal .

Tine tigarea pe buze de parca ar vrea un foc. Miroase bine si ruju` pe chistoc.

Si dac-ai fi un drog te-as trage pe nas si umbra de mi-ai fi te-as urmari la pas .

Vrei o solutie? Simplu . pleaca ! [ Da ] Altii sunt deja acolo, hai incearca [ Pa ]

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

-Femeile vor sa fie iubite , sa fie ascultate , sa fie dorite , sa fie respectate , sa fie cautate , sa fie considerate de incredere si , uneori , doar sa fie tinute in brate.

-Aveam o naivitate exagerata cand visam . Credeam ca totul e atat de usor , ca-mi trebuie doar aripi sa zbor . Dar odata cu anii visele mor.

-Daca ai vazut o fotografie in care nu zambesc, trebuie sa realizezi ca viata mea nu e doar o poza, este un intreg film cu clisee total diferite.

-Traiesc un sentiment de confuzie,foarte intens ce nu ma lasa sa vorbesc,actionez,gandesc corect.

-Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare !

-Privesc fumul de tigare ce se ridica din scrumiera … Par doua trupuri inlantuite intr-un dans pasional … Inchid ochii si ma las dusa de valul care ma poarta deseori printre amintiri, trairi si senzatii, acolo in paradisul acela imaculat, pur, neatins de nimeni si nimic … Si ajung alaturi de tine, inconjurata de imagini debordante si pline de inspir.

-Şi mâine e o zi , Şi mâine voi zâmbi , Chiar dacă mi`e greu , Voi zâmbi mereu .

-Zambesc tuturor in modu` meu caracteristic.Am combinat cele 2 fete intr-un mod artistic.Nu vorbii de dracu` ca nu stii cand apar.Sunt mai aproape decat crezi,mai departe decat par!

-Degeaba va rugati nu o sa ajungeti in rai! Puteti sa pupati si fundu preotilor nu doar mana! Daca vorbesti bine si faci rau intruna!

-Si sta in casa trista,plange dupa el Doarme cu tricoul lui da' nu mai e la fel Si inca spera ca el va veni-napoi Priveste catre usa si in loc de unu vede 2 Si inca spera si lacrimile nu s-opresc Te viseaza,se trezeste plangand si e invers Parca totul merge prost.

• Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X

• Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot , NU crede nimic , Asa castigi respect!

• Iubeste`o nu`mi pasaa , Pastreazoo` de tOtt` , iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe b0tt

• sunt asa cum sunt,cum nimeni nu ar putea sa fie...sunt EU si atat!,cu nimic mai deosebita,dar,totusi ^DIFERITA^

Secretuu` este s` risti, s` te simtsi binee` sh s` castigi !

#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

;x .plαng ιn ħoħotє dє rαs . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! 'tє`n mortιι tєι.[ ]. ;x

•S-a sters, la fel cum vantul adie incet frunzele de prin parcul prin care obisnuiam sa stam, la fel si timpul va sterge aceste sentimente si simtiri care-mi rup sufletul in doua.

•Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva

Oameni se intalnesc si se despart...se despart pentru ca au facut imprudentza de a se cunoaste... se despart dar , NU se uita

"# A inceput sa zambeasca mai desღღ Iar ei intorc capul plini de interesღღ Ce a fost sau nu in trecut.ღღ Acum ea a uitat demult !

Cum e cind persoana iubita te ignora, cum e cind cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plinge dar n-ai ce sa faci! Iti vine sa urli dar te abtii, taci si plingi!

| Ce`as putea sa mai scriu? Cel ce ma invatase sa fiu puternica a plecat! Jur ca o sa invat sa fiu rece! Asa, pur si simplu, ca tine. |

every story has an end,but in life every end is just a new BEGINNING

"cati ati ramas alaturi de cand eram mici?si cati ma veti ajuta atunci cand pic sa ma ridic?iti numeri prietenii acum,si iti dai seama ca nu`i asa cum credeai tu ci cum zicea tata si mama

Cineva-mi spunea sa iubesc...Sa-i fac pe plac? Nu ma indragostesc... Nici daca ma impusca cupidon in cap.si asta sa fie clar.

Oare de ce te-as astepta un veac? ...La naibaaa! ...Dragostea e doar un fleac! b-)

Zambec.Traiesc.Cant.Dansez.Si...poate iubesc

Nu are rost, stiu ca in fata mea, ai fost...un actor grabit…care spune replica si apoi pleaca zambind, care pleaca, imediat ce piesa a luat sfarsit, Bucuros ca rolul a fost usor, alearga. spre alt decor ?!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa ai zis si tu,insa prezentu-i cam dureros,nu p0tsi spune NU.

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

| Deny93 explică:

Mersi mult de tot.:X:X

| PiScOtElL a răspuns:

Te dOaRe` cand veZii ca nu'mi paSaaa Si iti zIc mereu 'Nu may conTeaZzaa'. Lasa
"•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • ""
"Numai ea gaseste privirea sau fraza simpla care pune balSam pe raniLe mele! Te iuBesc:X
"Te Urasc? mi-ai Dat Motive. Ignoranta? Cand Nu Vreau Sa Vorbesc Cu Tine Falsa? Doar Cu Unii Te Deranjez? Chiar Nu`mi Pasa.""
"In aceasta viata dau totul pe fata.asculta-ma si invatacea mai tare faza e ca de fraieri nu imi pasa.criticile si impresiile nu ma intereseaza.AMBITIA ma caracterizeaza! :X""
Asta e! Nu ma schimba lumea toata.Asta e! Nu ma schimb nici sa ma bata.Asta e! Sunt nebuna declarata. Spune-mi! Daca ma placï asa!\""
" Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama! Punct."
" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "
» " O tigara iti scurteaza viata cu 2 minute…
O sticla de bautura iti scurteaza viata cu 4 minute…
O zi de munca iti scurteaza viata cu 8 ore! "
» " Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. "
Nu-mi mai dati sfaturistiu sa gresesc si singur! "
» " Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointza! "
" Inca un an din viata a trecut am trait doar cum am vrut! "
» " Este adevarat ca "banii vorbesc: cel mai adesea ei ne spun La revedere!
Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nime nici pentru mine "
" Buna! Nu-mi pasa! Pa
"Invata`ma sa te pierd, si-apoi sa te am iar
"Ce mi-am dorit, am langa mine! :X"
"POarta-te frumos Cu ea Ca e prea mica si nu StiE Ce Vrea []"
""♥Nu faci nimic Ai impresia ca eu stau sa te astept Dar de fapt eu
ma indepartez incet Te uiti atent ma privesti cu regret asupra
mea nu vei mai avea nici un efect♥""
"Fii unica si diferita, spune DA!"
"Vei cauta privirea mea, in fiecare ea din viata ta! :X"
"Nu pot uita ce tu ai uitat
"Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu`i
pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e
cuminte...Tu nu prea o minti pe ea.Dar ea mereu te minte!"
"Au fost zile si noptzi, au fost tigari si sticle! Au fost poze, si lacrimi
, si diverse tentative
"Zambesc Si gata! Se`ntoarce roata! Nu mai sunt fata ce`
ieri` plangea Zambesc, si gata De azi sunt alta`! :X"
mai bine taci, te porti ciudat Nu stii ce faci! "
"Nu m`ar deranja daca ai zice adevaru` din viata mea! Decat sa mintzi
"Ce cautzi tu in mintea mea, nu stii ca am pe altcineva?! Ce cautzi tu in gandu` meu?! Oare ce ar spune prietenu` meu?! :X"
"Am toate defectele posibile, care atrag privirile Si starnesc invidiile
"Intoarce Capul Si Priveste-ma! Vreau Doar Sa Vezi Ce Ai Pierdut, Ce
Ai Uitat Te Rog Sa Nu Ma Suni Scuteste-ma! Ti-a Fost Si Bine,
Dar Stii Bine Ca Ai Ratat! "
"Iar Am Iesit Pe Strazi, In Casa Nu Mai Rezist. De Astazi Tin
TINE Iar eu iti voi sopti incet : AI FOST PTR MINE, ACUM FII
"N-am Chef De Jocuri, Sa Nu Imi Faci Vreo Gluma Proasta. Eu Chiar
Te Plac Tu zici '' Lasa, Lasa Voi Devenii Mai Mult putin Decat
Geloasa, Suna Ciudat Dar Chiar Imi Pasa! "
"Va Venii Vremea Sa Vorbim Din Nou Eu O Sa Rad De Multe Tie O
Sa-ti Para rau! Ma Crezi O Figuranta O Tipa Neimportanta Te
Inseli Prea Tare, Aparentele'S Inselatoare! :X"
Ea e Purr si Simpluu` Ea!
"Va veni o zi cand imi vei spune : EU nu sunt pentru ALTA sunt pentru
PTR ALTA
Regim De Vise Sa Te Uit Mi-am Permis! \

Sunt 5 lucuri in viata care nu pot fi recuperate:
1.o piatra dupa c ai aruncat-o in mare
2.o vb dupa ce ai spus-o
3.o sansa dupa ce ai pierdut-o
4. timpul dupa ce a trecut
5. iubirea pentru cel ce nu lupta

-Am nevoie de tine te vreau offline
-Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente.

-Macar eu pot tine dieta, tu nu!

-Poate ne casatorim pe mess

-Bai, sunt smechera, nu te pune cu mine!

| dAnI_1588 a răspuns:

Buna:*.uite aki un status facut de mine.laughing, pentru tine
Nici nu StHi CuM Mha Cheamha.dar The UiTzi In Ochii MeI.D parKa mai placea, Apropo ma numesc.DEnySahappylove struck