| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

sunt la primul job si am mari emoții mereu. Nu prea ma descurc ce-i drept si ma simt cam prost ca o cam dau in bara. Merg de 3 zile.
Câteva sfaturi? Am emoții foarte mari mereu si parca merg obligata asa, nu de placere, dar nu din cauza jobului ci din cauza emoțiilor mele. Stau mereu stresată ca ma duc. Ajutati-ma va rog din suflet

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta se rezolvă cu gimnastica de dimineață acasă înainte de a pleca la job.
Iar seara înainte să adormi, să îți pui un video din mintea ta, în care să te vezi tu pe tine, ca stând veselă la serviciu.

| unvecin a răspuns:

Ești în grafic. :) Succes!

Recomand cartea asta: https://www.viatasisanatate.ro/descopera-ti-valoarea

| RoCkKiD a răspuns:

Bun venit in lumea reala, o sa treaca dupa o vreme.

Atat timp cat stresul e intern nu este o problema pentru ca poti face tu ceva in legatura cu el. Cand devine extern va fi o problema pentru ca atunci nu va mai depinde de tine si daca se va intensifica prea tare va fi un moment bun sa iti schimbi locul de munca.

| Țoglă a răspuns:

Nu ai de ce sa te îngrijorezi, mai ales că de obicei nu ți zice nimeni nimic în primele 3 luni de lucru.

| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Daca iti place ceea ce faci e bine. Inceputule mai greu dupa aceea devine obisnuinta happy. Stai linistita e normal sa ai emotii suntem fiinte umane cu totii si trecem prin diferite stari de la o zi la alta, mult succes la servici happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îți e teamă de eșec, bănuiesc, eu zic să te liniștești, nu se întâmplă nimic grav dacă greșești, ești la început de drum și din asta înveți până la urmă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine crezi ca se duce de placere la munca?
II numeri pe degete pe aia dintr-un oras oarecare, care vrei tu, ce se duc la munca de placere happy
O sa te obisnuiesti cu emotiile, asa e la orice inceput.
Nu e nici o problema pe termen lung.
in ce domeniu lucri?