| anonim_4396 a întrebat:

Hello! peste 2 zile am bacul, si deja am mari emotii, am un gol imens in stomac, mi-e teama. parca sunt si un pic nervoasa la gandul ca ce o sa fac, daca o sa ma descurc, intrebari de genul acesta. vroiam cateva sfaturi il legatura cu aceste lucruri. voi cum v-ati stapanit emotiile? simt ca nu mai rezist...help please!

Răspuns Câştigător
| Vanyum a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te gandesti cat mai putin la chestia asta si sa ai foarte multa inceredere in tine, gandeste-te ca oricum o sa treaca si toate o sa fie bine, si eu inainte sa dau bacul am avut emotii deoarece sunt sute de ganduri inainte de bac in capul unui elev, deci pe bune nu are rost sa te stresezi oricum o sa il iei, multa bafta...

2 răspunsuri:
| any007 a răspuns:

Hey...rise and shine! nu te teme, nu iti i-a nimeni capul, nu concurezi cu nimeni.intr-adevar e un examen f important si trebuie tratat ca atare dar tot ceea ce trebuie sa faci este sa te linistesti si te concentrezi la foaia aia!happy si eu am bac luni, dar chiar nu-mi fac griji(ma gandesc ca stiu cat de cat toate operele+sigur ai mai retinut si u cateva amanunte din clasa si poti sa tragi de cuvinte sa scoti 2 pagini). Ai grija de tine si muult succes la examen kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand esti pregatit/pregatita foarte bine asa se intampla. Eu daca nu prea m-am pregatit, nu am inca nici o emotie. Pur si simplu nu te mai gandi tot timpul la asta.