| andreea_4336 a întrebat:

Vreau si eu niste descrieri de pus la pozele de pe Facebook si niste statusuri de pus la messenger!

5 răspunsuri:
| LookAtMe a răspuns:

Nu traiesc din Amintiri.
La un moment dat îţi dai seama de adevăr: maturitatea înseamnă pur şi simplu să ştii cine eşti şi să ai curajul să fii tu însuţi.
Nu sunt perfect, fac greseli, ranesc oameni, dar cand spun "imi pare rau " o spun din suflet.
Doar pentru ca iti este dor de cineva, nu inseamna ca ai nevoie de el/ea inapoi. A iti fi dor de cineva este doar o parte din viata cand treci mai departe.
(\(\
(^.^)
(,(")(")
Imi place sa plang in ploaie pentru ca atunci cand o fac, nimeni nu`mi poate auzi durerea.
In unele zile nu ma pot opri din a ma gandi la tine. In alte zile ma intreb de ce imi pierd timpul.
Iubind pe cineva care nu te iubeste e ca si acum ai imbratisa un cactus, cu cat il strangi mai tare cu atat te ranesti mai mult.
Totul începe cu un : Bună! Apoi intervin sentimente, intervin cuvintele : Te iubesc! Apoi apare dezamăgirea, minciuni, trădări etc. Şi se termină cu un : Hai pa!
Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu.
Nu conteaza ceea ce alţi oameni cred despre tine, conteaza doar ceea ce crezi tu despre tine. Nu te schimba, deoarece o persoană nu te place.
Relaţiile nu au nevoie de promisiuni, termeni si conditii. Au nevoie de doar doi oameni minunaţi, unul care poate avea încredere şi unul care poate înţelege.
Cel mai bun mod de a spune unei fete ca o iubesti este sa stai alaturi de ea, imbratiseaz-o, pune-i capul pe inima ta si stai linistit.
Doar pentru ca ai o inima, nu te face uman. Trebuia sa ai si sentimente in ea.
Mai multe aici : http://www.facebookstatus123.com/
Fundita;;)?

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari! :^^

Ce facem pentru noi moare cu noi... Ceea ce facem pentru altii, pentru lume, ramane nemuritor...

Principalul lucru în viaţă — e FAMILIA! Cariera — nu te asteapta acasa, banii — nu-ti sterg lacrimile iar faima — nu te îmbrăţişeaza noaptea!

Vremea trece, anii se duc si iti dai seama cite persoane ai cunoscut si cite au mai ramas langa tine.

Trebuie să înveți să mergi prin ploaie, nu tot timpul va fi soare în viața ta!

Uită-te bine la lucrurile mici din viaţa ta, pentru că într-o zi vei înţelege că de fapt erau mari...

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar. nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar!

Uneori trebuie sa te indepartezi, pentru a vedea cine te urmeaza.

Uneori anumite alegeri din viata te fac sa regreti ca ai dat cu piciorul altor sanse oferite pe parcurs!

Mi-am dat seama că viaţa este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.

Oamenii au fost creaţi ca să fie iubiţi. Lucrurile au fost create ca să fie folosite. Dar de cele mai multe ori se întâmplă ca lucrurile să fie iubite şi oamenii să fie folosiţi.

Motivul pentru care oamenii păstrează amintirile, este pentru că ele sunt singurele care rămân la fel atunci când toată lumea se schimbă.

Daca nu faci lucruri prostesti cand esti tanar, nu o sa ai de ce rade cand vei imbatrani.

Totul se termina cu bine intr-un sfarsit. Daca nu e bine, atunci nu e sfarsitul.

Invata sa apreciezi ceea ce ai, inainte ca timpul sa te forteze sa apreciezi ceea ce ai avut!
Cat despre status messenger:• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

• pfff Ce sa-ti Fac? asta e Firea.credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte, Invat sa intorc spatele cand nu sunt pretuita, Invat sa ma fac respectata, Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu preferat

• Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata

• Frize` Brize` o sa-mi fie dor de ale tale Crize`)

• "Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

• mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci :]

• Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri."

• O sa iubesc ce-mi place O sa uit ceea ce ma doare Nu o sa iert ceea ce mi se greseste O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!

• Nimanui nu ii pasa daca esti trist, asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit

"->Un prieten este greu de gasit,? i mai greu de parasit? i imposibil de uitat!:*"

Stiti voi sentimentu` de prietenie, O siguranta, un refugiu pe VESNICIE :X

"?[As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun baiat sau vreo proasta!]"

Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute:[

N`am timp sa ascult, vorbe de la toti prostii aruncate-n vant! "

Nu vreau sa fac ceva frumos cand stiu ca nu are rost, Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt si daca nu-ti convine eu n-am sa plang

Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc. Ce e al meu, e al meu.Ce e al tau nu ma intereseaza

Ne-am invatat una pe cealalta ca viata merge inainte, cu bune, cu rele, asa e sa fie, dam de greu stim sa trecem peste. ♥ :X

Nu-mi pare niciodata rau cand imi vad fostul prieten cu altcineva, mama mi-a spus mereu sa dau jucariile vechi cui nu le poate cumpara!

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Impartasirea bucuriilor, nu a suferintelor, creeaza prietenul

Miracolul oricarei copilarii este ca, oricat de apasatoare ar fi imprejurarile in care se petrece, sufletul copilului pastreaza o inocenta sub atingerea careia totul imprumuta ceva din farmecul unui basm.

Prietenul la nevoie se cunoaste; x

Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta.

Inima tuturor varstelor este jocul impletit cu copilaria.:]

Câinele - singura vieţuitoare care a dus la perfecţiune vocaţia prieteniei.

Este foarte periculos să trăieşti. Cine trăieşte, moare.

Viaţa de mâine este prea târzie - trăieşte azi

Există zile în care a trăi nu are sens.

♥Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni. "

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

There's always that one person, that will always have your heart.

"Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

"♥ Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri"! ♥"

daca nu halesti ce facem, taci si ne lasi in pace

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Iubitule,daca vrei sa ma intorc.e ca mine sau deloc

Chiar daca iti gresesc,chiar daca sunt momente cand iti lipsesc,sa nu uiti,sunt langa tine si te iubesc \

Fumatul ucide si tot nu`i la puscarie

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara,si totusi lesinam dupa ambalaje
Nu mai sunt ca la`nceput si asta te doare cel mai mult.

mai e nevoie să spun ceva? se vede că sunt cea mai fericită cu tine, no?

"♥●°°Mã Sίmŧ atât de Bίŋε, încât ŋίmεnί ŋu`mί facε FatzãX`°°●♥"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura
mereu va fi una care sa planga dupa tine, da` nu eu scumpule!
Si-ar fi mai simplu si mult mai usor, sa nu-ti mai pese uneori?"

pfu`, esti o bomboana de fata, pacat ca esti linsa de toti!
Cateodata imi pierd cumpatul, ma enervez atat de tare, noroc K zambesti frumos, ma faci sa rad in secunda urmatoare

Dnd fac accident pe dn1

Idle for 1 Century, 9 Years, 8 months, 21 days, 11 hours and 34 minutes (Nu`s)

Daca simti fluturi in stomac inseamna ca ai mancat omizi

Imbracat în zâmbete aproape orice om e fals! Am crezut în ochi sinceri si, da, m`am ars

Nu pune punct`. Cand inima iti cere virgula`

Chiar daca nu`s toate roz, tot le colorez odata

°De azi arunc totul la gunoi numai vreau nimic nimic inapoi

Scuza'ma daca sunt prea insistenta, Dar tu esti ca un drog si eu sunt dependenta

Ne leaga`zambete` si`lacrimi` Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini

Eu imi *** viata. viata ma *** pe mine.suntem un cuplu fericit.si ne simtim bine

E greu sa zambesti atunci cand ti-e greu

Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba.

si cum se schimba unii-n curve nici nu-ti vine sa crezi

Its' time for "I don't care"."

Si daca nu ai fi Tu, cine as fi Eu!?"

""unii oameni nu gandesc, vorbesc si, ranesc!""

Esti tot ce-am iubit.Si ce voi iubi.:X

->Chiar nu e treaba ta!

De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca omul` nebarfit e 0m ratat

Gheata fierbinte
Ploaie calda
sunt viu, dar rece!

.Se spune ca tot ce e dedicat tie e langa tine

Vreau privirea aia, vreau acel glas care ma iubeste si ma scoate din impas.

Ce sa fac? E greu! Te sun, raspunzi, inchid

De 3 luni si ceva nu mai esti in toate mintile
Esti doar in mintea mea

Imi place, asa, nu stiu, felu` cum ma faci tu
sa ma simt

Imi place sa cred ca te voi mai vedea, poate nu
azi, poate candva

nu iti cere niciodata scuze pentru ca ai urmat ceea ce te-a facut fericit!

Sa nu iti fie frica de fericire, nu exista!

Brunetele au o reputatie de femei misterioase,` Puternice***Uneori reci si calculate

Nu exista baiat care sa nu insele***Si fata care` sa nu` i`o intoarca[; x] cica : prima parte mai des) a2a parte mai rarA-2a o aplica doar fetele inteligente

Ai fost acolo cand` nimeni nu ma auzea Tu` ai fost unica speranta a mea`{ M`ai ajutat___M`ai ridicat____Itsi` multumesc ca existi`

Te astept sa vii````Tu nu vii`` ``Nu`mi pare rau```Vine altu`nlocul tau ````Oricum nu am inteles niciodata de ce ai spus bine```Cand de fapt tu tot timpu` ti-ai pus cenusa`n cap cu mine````;

Din nou,incerc sa descifrez ce rost mai are sa vorbesc

Daca imi confunzi vocea cu vantul

Din nou, ma tot plimb pentru a`mi gasi drumul,

Pentru ca dragostea este un loc pe care destinul

L`a ascuns de mine din pura placere.

Unele lacrimi care cad nu se mai usucă-n veci,

Nu contează unde mergi``

Îţi aduc aminte tot ce-a fost mai frumos cândva,

Rămân mereu în viaţa ta```

Norocul se citeste in palma

Gandurile se citesc in ochi

Sentimentele se citesc in reflexiile unei simple priviri

Viata se citeste pe chipul unui copil

Fericirea intr-un zambet.

„Not at My Desk` ```At Your Desk````"

"Doua lucruri sunt omniprezente pe Pamant: hidrogenul si prostii!"

"Daca te simti bine, nu fi ingrijorat, va trece!"

Stai langa mine si priveste-ma___Dormi langa mine si viseaza-ma___Canta cu mine si asculta-ma___Plangi pentru mine si salveaza-ma___Stinge lumina si aprinde-ma____Rupe din tine, intregeste-ma___Iarta-mi visarea si trezeste-ma :X:X:X

Ea e criminala :X cu totii o stiti! lasa figurantii coplesiti, de emotii obositi! Ea e cea mai indicata dintre fetele cuminti :X.

Un trandafir intr-o gradina, o clipa mi-a atras privirea…Statea stingher uitat de lumea si-am vrut sa`ntreb ce`i fericirea.M`am aplecat insa spre el___plangea cu lacrimi mari de floare si-am inteles fara sa`ntreb ca FERICIREA`i trecatoare

Si nu o sa ma mai daruiesc nimanui cum am facut-o cu tine===Nici nu recunosti modul in care m-ai lovit, nu-i asa?===Va fi nevoie de un miracol sa ma aduci inapoi si este doar vina ta "~

"Tu ai ridicat riscu`.eu am ridicat discu`! Cantecul s`a oprit. Ssshhtt! inchide`ti pliscul

Mersul ei de scena __- Te baga in dilema`____ Vorbeste ca O profesoara ~~~ cu un cuvant te baga`n Boala pozeaza pozitii proprii :`* iar voi TARFELOR da-ti Copy!

As vrea sa fiu picatura ce umple paharul

As vrea sa fiu refrenul ce il fredonezi cand razi

Si sa fiu culoarea ochilor tai cei blanzi

A fost fetita pe `care mereu ai vrut-o`___A fost fetita care`a schimbat tot la tine+____ Si daca`ceea ce vezi ___Nhu the multumeste ___Nu cauta in ea ceea ce nu`este

Am invatat sa tac, sa tin in mine si sa rad. si orice lacrima pot mult mai bine s-o ascuns

Nu te bucura daca iti zambeste, eu sunt fetita lui si doar pe mine ma iubeste; x

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa ramana.Invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura.

Nu ma cauta***sar` putea sa fiu prea departe de tine.iar daca vreodata vei dori sa stii dc.intreaba-te

Acum cand e prea tarziu, tu spui " Uite Bai *** ea chiar tinea la mine" `

Daca ai sa` vezi vreodata realitatea, am acelasi nr de telefon...Nu ma suna insa la miezuu` noptii` ca altadata, s`ar putea s` nu` mai fiuu` singura.

Spui ca`i pustoaica` si nu`ti plc`asa...dar asa cum e ea` ti-a furat inima.cat vrei tu sa pari de gigolo.cand ii vezi ochisorii iti piere chefu` de`a face misto.

Eu ma opresc ca doare.de-ar fi sa curga lacrimi.sa curga ale tale.nu ma mai cauta. vreau sa te pot uita.e mai bine asa!

Sunt amintiri pe care simt ca timpu nu le poate sterge

Imi amintesc cum ne jucam in ploaie Nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie Desi lumea tot baga strambe intre noi Mergeam mai departe si ignoram pe cei rai

Nu stiu cum sa-ti explic... Dar vorbele tale nu ma mai ating.

Nu vreau sa tin cont de reguli scrise si n-am nevoie de prieteni cu idei fixe----Am fetele langa mine-----deci clar-----N`am nevoie de tine----

Intotdeuna ai vazut in mine ceva special dar n-ai stiut sa pretuiesti.

Si imi pare rau ca binele dispare.Doamne da-mi putere fiindca asta doare

Spun ca plec, dar mereu ma intorc. E ceva care ma tine in loc. Am investit sentimente ca la un joc de noroc.Nu vreau sa pierd dintr`o data tot!

Nu are nevoie de gloss pentru ca are zambetul pe buze si il are super scumpo pentru ca e candva care sa o faca sa zambeaSca!

Baietii trag de fata ta sa o combine, dar nu poate sa te uite, tine mult la tine si chiar daca iubeste un golan, nu o sa te lase pentru altu` cu bani!

Mi-as tatua niste aripi pe spate sa stiu ca pot sa zbor in loc sa stau aici si sa ma gândesc cum m`ai lasat sa ma uit in gol!

Incerci sa pari bagabont dar pe interior esti mai sensibil decat mine ---te ador!

Chip de printesa si o inima mare. Si un suflet bun, raza lui de soare!

Unii ii spun viata, alti destin, eu ii spun: chestia aia ce o indulcim cu vin

A iubi, inseamna a te minti in fiecare zi ca cineva se gandeste la tine

Poate ca te`alintam poate ca te iubeam, poate ca m`am schimbat poate m`am saturat, poate ca-mi ceri cam mult. poate nu vreau s`aud, poate ca mi`e de`ajuns. poate ce a fost s`a dus

"Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat"minat cu fata buna, S'a dus dracu orice drac.

Timpul trece imaginea tha in minte mea nu mai e clara. stai linistit te voi uita. va trece ceva timp. dar nu-i nimic. am cazut iar acum ma ridic

Si tine minte ___ o fata loveste prin fapte. nu prin cuvinte

Esti departe dar te port in gand

Si sa nu crezi ca mie imi e usor----aparentele inseala_

Si in gand raman doar cateva amintiri___si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri____nu uita ca u ai ales sa te indepartezi

Nu mai am motive sa lupt pentru tine.tu ai ales sa te indepartezi____de maine nu ma mai vezi Mai tarziu va fi prea tarziu

Nu mai esti la fel de`aia mai pierdut. daca tot te schimbi, schimbate cum erai la inceput poate doar asa iti vei aminti clipele frumoase.visele ce nu se uita niciodata.

Continui sa visezi la ceea ce nu se poate intampla-.e absurd***cum te uiti in jur.sa terminam numai ai nimic acum

Si maine tu inca speri sa va-mpacati E ca un drog si numai tu te-ai intoxicat

Hai sa dam timpul inapoi sa vad daca iti aduci aminte. Cand eu ti-am spus ca te plac si ai ramas fara cuvinte :X

Poate ca timpul te schimba daca tu nu esti in stare!

Te doare cand vezi ca nu'mi pasa.si iti zic mereu.nu mai conteaza lasa

Poate motivu ptk care ne uram.este ca nu suportam faptul ca ne iubim

Poate acum nu ai chef nici sa o bagi in seama.dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna

Oare. Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg. Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg " `!; x

Si'ar dori sa mai aiba motive sa lupte.Dar e tarziu!

Nu te vreau pe tine, cel de azi, cel schimbat----vreau inapoi baiatul ala caruia o data i-a pasat!

Esti locu in care intotdeauna m-am intors.tu ma aduci mereu la normal cand is intoarsa pe dos

Te detesti K `.O vezi cum pleaca cu ochii goi! Tu prea mandru s`o opresti--crezand ca vine inapoi.;-j

Sper sa intelegi ca n-am sa mai fiu la fel daca tu ma ranesti.chiar daca nu o fc intentionat.tu tot gresesti

•As vrea sa te mai Cred Cand imi Sp Ca ma Iubesti, as Vrea sa Cred in tine, dar sunt doar Cuvinte, de Care, Crede`ma m`am Saturat•

0 sa-ti aduci aminte d 1000 d ori ca`ai avut odata 0 papusaa`!

Esti primul sincer care as vrea intr-o zi sa se intoarca.

| cristinairimia a răspuns:

Daca vreti sa puneti poze pe facebook gasiti pe gogle poze si apasati pe poze care vreti cam attata pa ne mai vedem

| Cori55 a răspuns:

M-am nascut sa fac fite :X..Nu sa le vad pe ale altora tongue

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute