| DeepInDarkness a întrebat:

voi cum invatati in timp scurt 3 lectii pe de rost?

Răspuns Câştigător
| Bylok a răspuns:

Eu subliniez ceea ce este mai important si apoi citesc pe fragmente de vreo 2-3 ori, citesc doua fragmente apoi ma opresc inchid caietul si incep sa spun ceea ce am citit, citesc de vreo 2-3 ori al treilea fragment ma opresc si le spun pe toate trei si tot asa.
La mine functioneazahappy

2 răspunsuri:
| Meee_5692 a răspuns:

Citeam prima delctie de mai multe ori o memoram apoi urmatoarea pana terminam si la sfarsit le stiam pe toate tongue dar trebuie sa fi concentratawinking

| lavyBandB a răspuns:

Eu una am noroc ca am memoria foarte buna si retin usorhappyimi e de ajuns sa le citesc de 2-3 ori si am retinut.Acum depinde de fiecare si de modul de invatarewinkingPont: invata.le logic ca altfel le vei uita imediat