| MaximSpeed a întrebat:

Am 18 ani si termin acum liceul, nu prea ma atrage Romania asa ca as vrea sa plec in Anglia, imi puteti spune cum pot sa ajung in Anglia sa ma stabilesc acolo si sa imi gasesc un loc de munca?

2 răspunsuri:
| neacsumihai2009 a răspuns:

Fie iti cauti din Romania, printr-o agentie de recrutare, cel mai indicat. Si o sa te ajute ei si acolo sa iti gasesti unde sa stai, fie te duci tu, pe cont propiu si iti cauti, lucru care o sa fie ceva mai greu

| visulmeu a răspuns:

Salut!

- Dude, in primul rand, trebuie sa-ti faci un plan, trebuie sa-l calculezi, sa-i faci o strategie si dupa sa-l aplici. Nu te duci asa in Anglia, trebuie sa ai un vis, un scop si o dorinta.

- Trebuie sa cauti in tine un talent, calitatii, si dorinta de a muncii, pasiune de-a te depasi pe tine.