| Razviiiiiiiiii a întrebat:

Care credeti ca este cel mai sigur mijloc de tranport? Masina, trenul sau avionul? big grin

10 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună.
Eu spun maşina.
Baftă.

| superdorex a răspuns:

Cred ca trenul, dar si cu trenul au fost evenimente dar oricum nu ca atunci cand esti in avion sau masina!
Bafta!

| soul2soull a răspuns:

Trenul

| romanyta a răspuns:

Cred ca trenul e mai putin periculos

| romanyta a răspuns:

Cred ca trenul e mai putin periculos decit masina sau avionul

| LifeInPink a răspuns:

Trenul sau avionul. Sunt mai putine accidente cu aceste mijlocuri de transport, dar acum sa fim seriosi, cu nimic parca nu mai esti in siguranta. Poti muri oricand, chiar si pe trotuar mergand spre casa, nu doar in mijlocuri de transport.Cum iti e noroculwinking

| vladmR a răspuns:

Trenul

| Buuff a răspuns:

Pai fiecare are un risc (avionu poate cadea bug) (masina are dese accidente ) (trenul se intampla sa deraieze sau sa ii apara ceva in cale) dar cel mai sugur e trenu se inregistreaza foarte putine accidente cu trenul si asta doar daca nu respecta o masina regulile si apare in calea trenului. Trenul e cel mai sigur cu sigurantahappy

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Transporturile aeriene sunt cele mai sigure.
Motivele pentru care survin accidentele rutiere sunt : viteza excesivă, oboseală, defecțiuni tehnice, etc.
Motivele pentru care survin cele feroviare sunt : dificultatea traseelor și erori de semnalizare, iar cele navale se realizează, de cele mai multe ori în situația tancurilor petroliere (Marea Neagră).
Baftă!

| Bomberman a răspuns:

Mersul pe joslaughing