| AlexutuDeiu a întrebat:

Care este opinia voastra despre rolul examenelor in viata unui adolescent?

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Depinde la ce fel de examene te referi.

| daniellusca a răspuns:

Daca te referi la examenele de la finele gimnaziului cred ca sunt necesare, dar sunt mult prea complicate, iar profii in loc sa ne sustina moral, incurajandune ca le vom da ne tot sparie cit de greu va fi, iar pentru adolescent aceasta e o trauma. Eu personal am avut examen anul trecut..am crezut ca mor de inima. aveam insomnii, cosmaruri, iar timp de vreo 3 saptamini am fost doar in stres..nu ma mai puteam concentra la nimic.te distrugi psihic.