| DanyDanutzu a întrebat:

Care sunt componentele unei fise de lectura?

Răspuns Câştigător
| ITvladutu a răspuns:

Http://www.2shared.com/file/X8bpC6rM/Desktop.html

Autorul - nume - nationalitate
Cartea - titlul - data aparitiei - locul aparatiei - editura - numele
traducatorului - numar de pagini
-----------------------------

Subiectul - personajul principal - personaje secundare - subiectul cartii - rezumatul

Befta!

4 răspunsuri:
| LuLu246 a răspuns:

Titlu, autor, personaje, un scurt rezumat al operei si ce impresie ti-a lasat

| ceaiuldetei a răspuns:

Lectura e lectură, cartea e carte (chiar dacă îți pare mai ciudat), motiv pentru care mă gândesc că poate fi introducerea, cuprinsul și încheierea.

Mai târziu, dacă ți se cere și altceva (de preferabil, mai concret), te vei gândi și la restul informațiile, până la ce ISBN a primit, ce culoare are coperta, numărul de pagini, editura și așa mai departe.

Vezi și tu... Succes.

| kteichd a răspuns:

Titlu, autor, personaje

| KirinGeo a răspuns:

Dar care sunt componentele fisei de autor? viata si opera autorului, nu?