| Twix4Ever a întrebat:

Care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a sterge un blog?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum stergi un blog de pe Blogger - Intra la-> Setari ->Elementar ->Stergeti blogul. Vezi foto: http://4.bp.blogspot.com/......titled.JPG

CUM STERGI UN BLOG DE PE WORDPRESS - Intra pe blogul tau apoi te duci sus in bara si da clik pe "Blog-urile mele" mergi pe numele blogului tau si clik pe "Panou control" sau "Dashboard", depinde in ce limba e blogul tau, apoi da click pe meniul "Tools" si clik pe "Delete site" (stanga jos) si aici bifeaza casuta cu "I want to permanently remove numele_blogului_tau.wordpress.com and I am aware I can never get it back"si apoi click pe butonul "Delete numele_blogului_tau.worldpress.com Permanently. Iti va aparea mesajul ''Delete blog''
Acum te duci in e-mail-urile tale si la Inbox gasesti un mesaj de la Wordpress cu numele_blogului_tau delete my blog pe care il deschizi si dai click pe linkul acela albastru si gata... l-ai sters!