| urbanghost a întrebat:

Care vi se pare cel mai frumos oras din Romania si de ce?

18 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Botosani! pentru ca e linistit, curat (si dupa bugetul sarac pe care il are primaria) frumos amenajat! daca aveti ocazia sa-l vizitati, cu siguranta o sa va placa!

| Flav a răspuns:

Cheile Bicazului - ma fascineaza locul ala cu totul, ai impresia ca vin muntzii peste tinehee hee, plus serpentinele day dreaming

| fabiola a răspuns:

Fiinca e vara, imi zboara mintea la malul marii-Mamaia!

mlm
| mlm a răspuns:

Clujul mi se pare cel mai frumos oras, este un oras vechi si foarte curat.

| inna a răspuns:

Brasov deoarece datorita pozitie geografice privilegiate si a infrastructurii sale de astazi, el permite dezvoltarea multor activitazi economice, culturale, sportive.Statiunea de iarna Poiana Brasov este situate la doar 12 km de el. Este cunoscut si datorita festivalului International Cerbul de Aur care se tine aproape in fiecare an in centrul orasului.Acesta a avut pe scena nume celebre precum Pink, Christina Aguilera, Ruslana, Tom Jones, Ray Charles.

| dulshe a răspuns:

Toate au frumusetea lor aparte!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Brasov pentru ca ador muntele :X

| Irina a răspuns:

Piatra Neamt - merita vizitat.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Orasul in care m-am nascut, bineinteles. Pentru ca acolo mi-am infipt radacinile si oricat de departe as fi, de acolo imi hranesc mersul prin viata. Pentru ca e mic, pentru mine chiar e prietenos, pentru ca acolo traiesc parintii si ma asteapta, pentru ca acolo ma simt iubita, linistita si pentru ca, de fiecare data cand nu stiu de unde s-o apuc, acolo e inceputul meu. Si, probabil, va fi si sfarsitul. Acolo e alfa si omega mea.

| justi a răspuns:

Piatra neamt doar atat

| Anca_6788 a răspuns:

Piatra Neamt... orasel mic si din cate imi aduc eu aminte foarte curat.

| thespy a răspuns:

Am ramas foarte surprins de Piatra Neamt....nu ma asteptam!

| sweetangeloana a răspuns:

Bucuresti! .cu tot cu aglomeratie si trafic si caldura si si si,, acum fiecaruia ii place orasul unde locuieste...

Răspuns utilizator avertizat
| adde a răspuns:

Oscilez intre brasov pentru ca un oras vechi si modern si bucuresti pentru ca ador aglomeratia

| larisa_8487 a răspuns:

Pe langa orasul in care m-am nascut(bacau)... oras ft frumos si dupa parerea prietenilor mei din alte orasehappy...imi place mult brasovul pentru ca e multa natura si are asa un aer, atmosfera"venetiana"...imi doresc tare mult sa vizitez culujul sibiu... din cate am vazut la tv si poze par ft frumoase!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe tine asta te intereseaza?

| liljhon a răspuns:

Normal ca timisoara