| Kanpeki a întrebat:

Care oras vi se pare cel mai frumos? ( din Romania)

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Brasovul! Primarul nostru, cu toate ca nu-l sufar, ca este PDL-ist a facut o treaba excelenta in oras.Totul este numai flori, verdeata, curat, ingrijit. Si la mine intr-un cartier marginas se tund arbustii de 2 ori pe an, iarba se coseste la fel, se matura de 2 ori pe saptamana strazile si trotuarele, s-au plantat copacei peste tot, sunt asfaltate toate stradutele si trotuarele, parcarile sunt asfaltate si ele, marcate si numerotate, sunt cosuri de gunoi peste tot si acestea mai sunt si golite, iar in centru...este splendid! Totul este ca un parc urias, cu sosele fara gropi, cu gardulete de lemn rustice pe marginea drumului, cu ronduri (cam multe este drept) la toate sensurile giratorii, cu straturi de flori care separa sensurile de drum! Sunt mandra de orasul meu! La un concurs pe internet a fost votat cel mai frumos oras! Si imi creste inima in mine cad ii aud pe altii zicand :"Doamne, ce oras frumos aveti!" Si, toate astea se adauga la ceea ce a lasat Dumnezeu Brasovului, munti si dealuri de jur imprejur!

17 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Brasov. Fara doar si poate. E un oras foarte reusit din toate punctele de vedere

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dintre cele in care am fost, cel mai mult mi-au placut, in aceasta ordine, Sibiul, Timisoara si Sighisoara.

| TeoPT a răspuns:

Brasov, Sibiu, Piatra Neamt, Ramnicu Valcea, Deva, Hateg, Predeal, Drobeta T. Severin, Orsova

| baru a răspuns:

Sall. Brasovul. Extraordinar de frumos. Merita vazut. Pa

| ionica56 a răspuns:

Iasi!
Estee superb! Pietrele romane din piata uniri, flori, verdeataa, spatiii verzi, PArcuri coloratee Si o istorie foarte frumoasa.
Imi place foarte mult gradina botanica! din iasi. E un colt de natura superb!>PArcul Copu unde scria Mihai Eminescu poeziile.Si multe altelehappy

| Shuellen a răspuns:

Orasul meu-Calarasi.

| DEBrown a răspuns:

Eu sunt din Pitesti dar cum ar zice multi cel mai frumos e orasul lor natal, dar am vazut orase mult mai frumoase Cluj-Napoca, Alba Iulia, Timisoara, Iasi si cred ca cel mai mult mi-a placut Alba Iulia happy

| scumpete a răspuns:

Brasov.

Si Sighisoaratongue

| FanMJJ a răspuns:

Bucuresti

| misss a răspuns:

Cluj-Napocasmug

| NickiMinaj a răspuns:

Bucurestiul ar fi frumos daca nu ar fi jegos. Brasovul si Clujul chiar imi plac. Constanta ar putea fi un oras frumos... in Timisoara nu am fost, mi-ar lua o zi sa ajung, pe minunatele strazi laughing

| Oxanna a răspuns:

Orasul meu pe primul loc: Satu Mare, apoi Deva, Sibiul, Timisoara si Clujulhappyhappyhappy

| ßέßέ a răspuns:

Iasi; x

| source a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ne laudam ca multe orase sunt frumoase:X... dar nu sunt promovate cum trebuie:d.constanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ferentarilaughing)...glumeam,,,cred ca Sibiulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piatra neamt laughing cel mai tare avem telegondola partie de sky alte chestii super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brasov love struck love struck love struck 4 life!