| uffe a întrebat:

Cate kg trebuie sa am la inaltimea de 1.67 si am 16 ani?

14 răspunsuri:
| claudiarebecca a răspuns:

Fata - vreo 58-60 kg, baiat vreo 65kg happy

Anna
| Anna a răspuns:

50 ar fi suficient! eu am 1.70 si 48, si tot nu ma consider prea slaba.

| miry a răspuns:

Cam 57 eu stiu ca trebuie sa scadem 10 din inaltimea noastra ex; ai 1, 67 iar greutatea ta trebuie sa oscileze cam la 57 de kg

| ramy_5584 a răspuns:

Cam 57...nici prea slaba cum zice anna...la 1.67 si 50 kg te ia vantu pe sus. dar nici sa treci de 63...intre 57 si 63 zic eutongue

eileen
| eileen a răspuns:

Eu am 1, 65 si am 47 de kg. Inca 3 kg si as fi multumita. Tu ai putea sa ai bine intre 50 si 55 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamneee.la 1.67 trebuie sa ai maxim 53...se scade 15 din inaltime nu 10. eu am 1.72 si1 si 54 de kg...si nu sunt asa slaba, sunt bine

| Ioonela a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai 57kg la inaltimea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti fata ar trebui sa ai intre 52-57kg eu am aceeasi inaltime 18 ani si 55kg si ma simt foarte bine asa.

| andytza a răspuns:

Eu am 1, 64 si vreo 54 kg aproximativ.Nu e cazul sa-ti faci probleme, inca esti in dezvoltare si nu e scris nicaieri ca trebuie sa ai o anumita greutate, doar recomandat (adica asa cum te-a lasat Dumnezeu)happy. Pune mana si mananca, nu incepe cu diete si alte cele de la varsta asta ca nu are rost. Important este sa te simti bine tu cu tine si sa nu ajungi cum vor altii sa te vada, pentru ca cine te place, te place asa cum esti si te apreciaza pentru ceea ce esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 55 dar ma mandresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

56 e suficient

| MaDuTzZzA_8765 a răspuns:

EU am 1. 67 si am 54 kg ( 16 ani) ...inca vreau sa slabesc sa ajung la 50...

| Anonimm8703 a răspuns:

Eu am aceeasi inaltime si 50 de kg si mai vreau sa slabesc, ptc ma vad grasa.A da si am 14 ani.
Cred ca tu ar trebui sa ai in jur de 53-54