| cristinutapopescu a întrebat:

La inaltimea 1.67 e mult 66 de kg?big grin big grin fundita:*

Răspuns Câştigător
| PastilutsaCuEfecteLacrimogene a răspuns:

E destul de bine. dar mai fa putin sport sa te mentii asa pentru ca la kilogramele si inaltimea asta vei avea lipici la baieti(fete)funda?:X:X.

10 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Se spune ca ai o greutate normala daca valoarea sa este cu 10 mai mica decat inaltimea. Asta inseamna ca tu ar trebui sa ai 57 de kg. Totusi, nu este o regula general valabila, deoarece masa osoasa este mai mare la unele persoane si de aceea infatisarea exterioara nu coincide cu kg de pe cantar. Daca tu consideri ca vrei sa mai slabesti, este un lucru bun pentru organism, insa fereste-te de obsesii legate de diete. Tu esti cea mai in masura sa iti analizezi corect corpul si sa iei cele mai bune decizii. Ai grija de tine.

| DakotaRoyse a răspuns:

Depinde de varsta. Daca esti peste [sa zicem] 16 ani, ar trebui sa ai in jur de 57-58, merge 60 kg

| EduardGa a răspuns:

Wow. Nu e mult, nici putin, ci e perfect. Crede-ma! Oricine iti va da raspunsul asta, cu atat mai mult medicii specialisti. E foarte normal ca la 1. 67 sa ai 66 de kg.

| Me_3722 a răspuns:

Cati ani ai?

| evelynne a răspuns:

Hmmm...cam da...acum depinde si cum arati. Poate ca ai oasele mai grele si de accea cantaresti mai mult. Daca erai baiat nu era multwinking

| aurelia96 a răspuns:

Normal ar trebui sa ai 57 kg

| Katerine a răspuns:

Da .

| Sebyzuq a răspuns:

Din cunostintele mele eu stiu ca inaltime trebuie sa fie mai mare ca greutatea.deci la 1. 67 ai tai ar trebui sa ai 60-62 de kg, ar trebui sa mai scazi 5 kg pentru ca corpul tau sa fie echilibratwinking. succes

| Terapeutul a răspuns:

Este cam mult...ar trebui sa dai jos cateva kg.Mult succes!

| chocolate_9879 a răspuns:

Cam da.Ar trebui poate sa slabesti doar 2-3 kgwinking Dar nu esti exagerata in niciun caz.Mananca sanatos si bucurate de viata! pa-pa