| TheBestForYou a întrebat:

Ce albire naturala a dintilor cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| cosmyn1999 a răspuns:

Deci:1.spala-i cu pasta de dinti buna(colgate)
2. daca nu se albesc destul foloseste sare(roca care se pune in mancare):pui sare pe periuta si speli.nu pui apa deoarece sarea dispare.mult succes!

2 răspunsuri:
| N3X7 a răspuns:

Periaza'i (cu periuta de dinti )batting eyelashes

| PeStraziGoale a răspuns:

Gume de mestecat cu efect de albire:
- nu te va deranja daca mesteci guma constant.
- nu prezinta nici un risc.
- este foarte economic.

Pasta de dinti cu efect de albire:
nu necesita un efort special din partea ta. Tot ce trebuie sa faci este sa periezi dintii cu pasta sau gelul respectiv.
- nu provoaca dureri sau iritatii
- pretul este asemanator cu cel al pastei de dinti obisnuite.

Geluri de albire:
- chiar au efect vizibil (pot produce diferente de 2-3 nuante)
- nici un pericol nu a fost asociat cu exceptia unui disconfort temporar sau sensibilitate.
- pret rezonabil in comparatie cu serviciile profesionale de albire a dintilor.
Servicii profesionale de albire:
- prezinta cel mai mare grad de eficacitate, diferentele fiind de pana la 10 nuante.
- intreprinse de un dentist profesionist, in siguranta si confortul unui cabinet stomatologic.
- procedura este fara durere.