| Diaa1 a întrebat:

Ce metode de albire a dintilor cunoasteti?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dentist + bani = dinti albi.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Mersu la medicul stomatolog pentru albirea dintilor si spalarea pe dinti regulata!

| Vichtory a răspuns:

- Tratament cu infuzie de menta. Peste 4-5 frunze de menta (izma) se toarna 100 ml de apa fierbinte (imediat dupa ce a clocotit) si se acopera vasul respectiv cu un capac cat mai etans. Se lasa jumatate de ora dupa care respectiva solutie se va folosi dupa spalarea pe dinti, clatindu-se gura de trei ori pe zi dupa fiecare masa.

- Bicarbonatul de sodiu. Se recomanda ca seara, inainte de culcare, dupa ce v-ati periat deja dintii ca de obicei, cu pasta de dinti si i-ati clatit, sa ii periati mai apoi timp de 3-5 minute cu bicarbonat de sodiu. Clatiti apoi bine gura cu apa din abundenta.

- Clatire cu zeama de lamaie. Se stoarce o lamaie peste care se adauga o cantitate egala de apa.

- Decoct de busuioc. Intr-o cana de apa rece (200ml) se pun 2 lingurite de frunze uscate de busuioc si se lasa la macerat 10 minute, apoi se pune pe foc si se da un clocot, se lasa acoperit 15 minute. Se clateste gura dupa fiecare spalare pe dinti.

- Consumul de mere. Consumati cateva mere verzi pe zi, ajuta la curatarea si albirea dintilor.

Funda?

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Vichtory):

De ce te milogesti dupa o funda? Castigi cumva un premiu valoros daca obtii cat mai multe? Penal

| Vichtory a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Care e treaba ta?

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Vichtory):

Imi fac scarba genul asta de persoane care n-au ce cauta pe TPU.

| Vichtory a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Du-te-n nafig

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Depinde,la farmacie se gaseste pasta de dinti speciala pentru albirea dintilor acasa, mai este tratamentul cu ultraviolete.
A se evita bauturile reci sau fierbinti.

Albirea dintilor cu ajutorul laserului este metoda cea mai rapida pentru a avea dinti albi si stralucitori deoarece nu mai trebuie sa te intorci in cabinetul stomatologului tau atat de frecvent. Acest tratament este si cel mai scump dintre toate tratamentele de albire a dintilor. Poti avea dinti mai albi cu pana la 8 nuante dupa o singura ora de tratament si rezultatele vor fi vizibile mult timp dupa tratament.

| FadetoBlack a răspuns:

Hmm da sut bune toate raspunsurile dar trebuie sa te gandesti si la consecinte happy... adica la smaltul dintilor happy
bafta!

| Krosa a răspuns:

Pai foloseste o pasta buna de dinti care sti ca e mai folosita.
Spalate mereu cat mananci sa nu punem cipsuri sau alte prosti, ok
Deci sper ca te va ajuta

| ellla56 a răspuns:

Pui intr-o cana bicarbonat de sodiu si sare si peste tori zeama de lamaie pana se face un strat gros