| Geanin a întrebat:

Ce cadou as putea sa ii iau unei colege de clasa la tombola cu cadouri pana in 50 de lei?

P.S.: Ma gandeam si la o carte ceva, dar nu stiu ce gen, adica daca ii iau una de dragose sa nu apara idei...

9 răspunsuri:
| AdriStefi13 a răspuns:

Un ursulet de plus....asta am primit si eu....sau un parfum dar cred ca e mai bine sa iei ursuletul...

| Cristinaaa57 a răspuns:

Depinde ce gusturi are... poti sa-i iei o bluza, hanorac, parfum, ursulet de plus

| CristiMC a răspuns:

Un ceas ar fi potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine îi cumperi o pungă de aia de Crăciun de la Kinder sau Milka, ceva şi o bentiţă cu urechi de ren sau un fular.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

In primul rand uite o mica lista cu lucrurile pe care sa le eviti :

★Ursuletii de plus. De ce? Frate, deci mi s-a luat de atatia ursuleti de plus. La mine in clasa toate fetele primesc ursuleti de plus *sau aproape toate* si pur si simplu mi se pare penibil. Este ceva gen "Nu stii ce sa-i iei? Ia un ursulet?"
Bun, si la ce o ajuta? Ursuletii sfarsesc pe dulap! Se pune praful pe ei si gata.
Ursuletii sunt "cute" dar nimic mai mult. Este un cadou previzibil.

★Hanorac/bluza etc. Nu poti sa stii ce culori uraste. Eu am fete in clasa care sunt in stare sa te bata daca le-ai pune sa poarte ceva roz sau rosu. De asemenea nu poti decat sa ghicesti marimea.

★ Carti de dragoste. Sa nu apara idei.
★ Jocuri PC. Chiar trebuie sa mentionez un motiv?

Deci ce ne-a ramas?

Ii poti cumpara carti precum Hunger ★Games sau Divergent *in care protagonistul este fata*

★Ii poti cumpara un ceas de fete... dar sa stii ca nu toate poarta asa ceva.

★Un parfum dar iarasi nu poti stii daca ii place sau nu... *preferintele difera*
Pare un cadou pe care il oferi cuiva mai apropiat intrucat ii stii preferintele.

★Un cos din acela decorat cu diverse chestii *ciocolata, gluburi de ciocolata, mosi de ciocolata...* Pui eventual si o felicitare faina cu "Sarbatori fericite" sau ceva *chiar si un ursulet*

★Poti sa-i iei un set de accesorii *mai ieftine*. Eu am luat anul trecut unei fete un set de onix *cercei, bratara, colier* si le poarta si acum din cand in cand.

Alte idei nu mai am...Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parfum sau ceva bratari, cu cartea iti da in cap :]]

| Geanin explică (pentru RainmakerX):

Si eu ma gandeam sa ii iau HG(cartea) dar idk. E prea cunoscuta si probabil a citit-o sau ii displace filmul si o arunca sad
Nu stiu ce carte!

| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Poti sa ii iei un parfum, ceva de plus mare, sau ceva imbracaminte.

| RainmakerX a răspuns (pentru Geanin):

Eu zic sa-i iei HG... Nu toate fetele au citit-o. Eu nu cunosc nicio fata care sa fi citit HG *nu cunosc multe fete* dar alte variante nu prea ai.