| Liniuta_3048 a întrebat:

Ce e somnul mai exact?

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Somnul este o bucata de timp caracterizata prin miscare putina sau deloc dar si prin consecinte limitate asupra celor inconjuratoare. Pentru multi oameni inseamna, de asemenea, o perioada de inactivitate, dar nimic nu este mai putin adevarat ca aceasta.

| YuukiYou a răspuns:

Un peste rolling on the floor

| Georgyanya a răspuns:

Somnul este limpezirea gandurilor si revenirea imaginatiei sau... ceva de genul. Ce faci cand visezi ceva urat? Te speri. Dar cand visezi ceva frumos>? Te bucuri. Ei bine afla ca visene nu se implinesc decat atunci cand te gandesti la ceva si adormi cu acel gand iar drumul bun sau cel gresit ti se arata ca un vis.