| gabryel a întrebat:

Ce inseamna cand visezi fantome si preoti care fac slujba pentru indepartarea fantomelor?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Intră aici și găsești interpretarea viselor: www.elystar.ro
Pa, pa.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FANTOMA: parte a ceea ce esti tu si de care esti inconstient, semnale si mesaje, durerea pierderii cuiva, lucruri in care nu crezi si pre care altii vor sa iti deschida ochii, amintiri din trecut care spun ceva despre tine.

Preot -tine-ti constiinta curata;
- anteriu de- noroc in toate imprejurarile;
- binecuvantand- vei primi sfaturi;
- la spovedanie- suspicios fara motiv;
- in biserica- altii se ocupa de tine;
- in negru- neplacere, calmitate, moarte;
- spovedit de- pierdere;
- vazand- logodna, onoare;
- vorbind cu- consolare, ajutor providential.

| Rapperiţa a răspuns:

Ca cineva mort vrea sa-ti vorbeasca, ca esti posedat sau poate e un cosmar care nu reprezinta nimic

| marrr a răspuns:

Ca te-ai uitat prea mult pe Discovery la "Fenomene Stranii"smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sincer

| vampiregirl a răspuns:

Ca ti-e teama de fantomelaughing

| gabryel explică:

Nu imi e teama de fantome si posedat nu sunt pentru că am fost de inviere la biserica si am luat lumina si am putut sa stau in biserica.

| CudiDaKid a răspuns:

Ca fac un parastas laughing

| sckorpion a răspuns:

Inseamna ca ai vazut un film de groaza, sau, ca tot a fost Pastele, ai fost la biserica si bause putin popa.
Totusi, pare interesant visul, vreau si eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca te urmaresc fantome