| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey ce inseamna cand visezi preoti ( mai multi la un loc ) ce semnificatie are acest vis?

20 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Inseamna ca probabil ai treaba cu ei zilele astea (trebuie sa le dai bani laughing ), sau recent ai trecut prin intamplari sau ai vazut lucruri care te intristeaza. Ar trebui sa fii mai vesela, sa treci peste lucrurile din interior, care te pun pe ganduri.

| RoseOfTheFire explică (pentru valentingb):

Pai sa stii ca am treaba ma duc sa ma marturisesc ca nu am fost laughing

| valentingb a răspuns:

In zona mea, popa inseamna drac laughing. Dar nu cred in interpretarea viselor, ci in psihologie, in inconstient. Visezi doar daca ai ceva in minte, ceva ce tii inchis. Dar inconstientul e liber in timpul somnului, si ce e la fund, vine la suprafata. (la ce te gandeai cand am zis " ce e la fund"? laughing ). Asadar, e ceva legat de biserica, pacate, greseli, iertare, pericol, ceva ce tii pe suflet.

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimDinRomânia a răspuns:

Absolut nici una. Are legatura cu trecutul, dar nu iti influenteaza cu nimic viitorul.

| Andeuta a răspuns:

Din cate stiu este bine sa visezi preoti aduc norocbig grin

| RoseOfTheFire explică (pentru Andeuta):

Sper sa fie asa cum zici tu. happy

| elysi a răspuns:

Uite ce am gasit pe net laughing :
-daca visezi o fata bisericeasca inseamna ca o cearta de-a ta se va sfarsi, iar tu vei fi multumit;

| RoseOfTheFire explică (pentru elysi):

Poate o cearta cu mama laughing

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Asta cu "am visat nu stiu ce" inseramna ca... e o abureala totala...

| RoseOfTheFire explică (pentru Constantin_Mircea_1988):

Asta e parerea ta dar si visele au o semnificatie.

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Cine si cu ce a dovedit-o?

| RoseOfTheFire explică (pentru Constantin_Mircea_1988):

Cel putin la mine majoritatea s-au adeverit.

| maryan1997 a răspuns:

Nu stiu sigur...

| RoseOfTheFire explică (pentru maryan1997):

Pai daca nu sti de ce ai raspuns?

| maryan1997 a răspuns:

Mai intreaba si u femeile invarsta.ele sigur stiu

| maryan1997 a răspuns:

laughing