| anonim_4396 a întrebat:

Ce liceu imi recomandati avand in fata urmatoarele "criterii":
-nu sunt excelenta la matematica, algebra da`, geometrie delochappy;
-am avut o pasiune pentru limba romana pana in clasa a6a, dar dupa aia mi-s-a schimbat parerea.
Impresia mea de acum este ca, romana este un pic mai complicata ca matematica deoarece aici se pune baza doar pe "tocit". Voi la ce liceu sunteti? Spuneti-mi si mie cum este la profilul ales de voi.
Credeti ca liceul economic este bun?:-s Se face intensiv matematica?
Cativa prieteni m-au speriat spunandu`mi ca fac si 8 ore de matematica:-ss, este adevarat?laughing
Deci, MATEMATICA SAU ROMANA? laughing
Funditabatting eyelashes.

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Româna mi se pare mult mai uşoară şi nu e de tocit dacă ai înţeles din clasă, iar matematica e din ce în ce mai complicată.Nu ştiu câte ore de mate se fac la Economic, dar cu siguranţă mai multe decât cele de română.

1 răspuns:
| BeeFree a răspuns:

Eu sunt la chimie-biologi, este frumos, pana acum nu am facut mai deloc geometrie, mai mult algebra si putina trigonometrie, restul obiectelor sunt ok, am 4 ore de mate si 4 de romana, la romana nu am mai avut de invatat comentarii sau de tocit ceva. mai multa creativitate compuneri eseuri si cam atat. daca it place putin chimia, du-te la chimie bio. iti marturesesc ca in generala nu invatam la bio o uram. dar acum o ador, chiar e super cate lucruri poti invata. daca ar fi sa aleg iar un profil cred ca ar fi acelasi, dar totusi depinde si de profesori,.