| Mariuka_4804 a întrebat:

Ce liceu imi recomandati avand in fata urmatoarele "criterii":

-nu sunt excelenta la matematica, algebra da`, geometrie deloc happy;

-am avut o pasiune pentru limba romana pana in clasa a6a, dar dupa aia mi-s-a schimbat parerea.

Impresia mea de acum este ca, romana este un pic mai complicata ca matematica deoarece aici se pune baza doar pe "tocit". Voi la ce liceu sunteti? Spuneti-mi si mie cum este la profilul ales de voi.

Credeti ca liceul economic este bun?:-s Se face intensiv matematica?

Cativa prieteni m-au speriat spunandu`mi ca fac si 8 ore de matematica:-ss, este adevarat?laughing

Deci, MATEMATICA SAU ROMANA?

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Romana este mai usoara decat matematica dar pofilul pe care il alegi trebuie sa aiba principal materii care sa iti placa, sa nu te chinui in cei 4 ani de liceu ca nu poti la materia respectiva.
Eu sunt la stiinte ale naturii si e un profil echlilibrat pana in a 11 a ca dupa aia se face mai multa fizica, chimie, bio.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PetreConstanta a răspuns:

Draga se scrie un pic nu un pic - lasa economicul mai bine Vrei un sfat nici o materie pe care ai mentionat-o mai sus nu este pentru tine

| Duucu a răspuns:

Mate,iti dezvolti memoria mai bine,in schimb la romana,doar tocit, dar na, depinde si de puterea de gandire

| 21Ada a răspuns:

Romana e mega simpla niciodata n-am invatat. si n-am avut medie mai mica de 9 laughing si niici la examen si am luat 9, 70. si m-am dus la mate-info big grin. intesivul e doar daca vrei sa fi prof altfel nu are rost. happy

| T3qUyLa a răspuns:

Economic ar merge happy nu stiu cum e ca de abia am term cls a 8-a big grin si m-am inscris la profilul mate-info.

| sufletista21 a răspuns:

La economic faci cam 3 ore de romana si 3 de mate sau 4 dar faci foarte multe ore de specialitate.eu faceam vreo 12-13 ore de specialitate pe saptamana si practica cam o luna inainte de terminarea anului scolar