| didux a întrebat:

Ce materii se fac la liceul de arta?

Răspuns Câştigător
| Drinni a răspuns:

Istoria artei.stiu ca se pune accent pe ea foarte mult:). cauta pe internet. uite un site unde o sa gaseti mai mult ca sigur ce iti trebuie www.clopotel.ro fundita?

2 răspunsuri:
| IDA08 a răspuns:

Depinde la ce profil esti sau vrei sa fii. Eu sunt la arhitectura si in clasa. a 9-a am avut: [pun aici materia si nr. de ore pe saptamana] Romana->3 ore/saptamana. Matematica->2 ore/saptamana. Engleza->2 ore/saptamana. Italiana->1 ora/saptamana. Fizica->2 ore/saptamana. Chimie->1 ora/saptamana. Istorie->1 ora/saptamana. Geografie->1 ora/saptamana. Biologie->1 ora/saptamana. Istoria artelor->1 ora/saptamana. Logica->1 ora/saptamana. Tic(info)->2 ore/saptamana. Sport->1 ora/saptamana. Religie->1 ora/saptamana. Muzica->1 ora/saptamana. Dirigentie-> in timpul orei de italiana laughing, Ed. Plastica->1 ora/saptamana. Si atelierul(8 ore-> 1 zi/saptamana.) care cuprinde: Crochiuri(schite)->1 ora, Modelaj in lut->1 ora, Studiul culorii si studiul compozitiei->2 ore, Desen->2 ore si Desen proiectiv->2 ore. La arte plastice e cam la fel cu celelalte materii si atelierul e tot de 8 ore->1 zi/saptamana. dar nu cuprinde aceleasi chestii ca la arhitectura. Se face grafica, pictura, etc.

| blackwitchcraft a răspuns (pentru IDA08):

Si cum ti se pare materia acum? Adica ai ales in clasa a Xa pe ce vrei sa te axezi?