| KimJennie a întrebat:

Stie cineva ce materii se fac la liceul de arta, pentru arhitectura?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Matematica la greu, in special geometria in spatiu, pe care trebuie sa o stapanesti f bine.
Fizica, chimia, tehnologie si rezitenta materialelor, pentru a fii apt sa calculezi rezistenta diverselor materiale de constructii in functie de compozitia lor: chimica, metalica, ori ciment pentru fundatie, stalpi de rezistenta, pereti si acoperis in constructia unei case, cladiri, poduri samd.
Evident mai ca sunt obicte de studiu: desen tehnic, design artistic samd.