| Tobessjd a întrebat:

Ce părere aveți despre Colegiul National Alexandru Ioan Cuza din Galați? Cum sunt colegii, profesorii mai ales la mate info bilingv engleza?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa stii ca sigur 90% din TPU e din Galati si fix la liceul ala.

| Catrice a răspuns (pentru Adry05):

99%, după ultima admitere laughing

| Adry05 a răspuns (pentru Catrice):

Am decis ca vreau sa mai fac liceul inca o data doar ca sa fiu La Alexandru Ioan Cuza din liceu, mai bun decat orice facultate.

| Catrice a răspuns (pentru Adry05):

Acum ca spui, parca ma bate și pe mine gândul... sa schimb filiera, profilul, sa dau bacul la alte materii... ma întreb oare la Cuza se poate chiuli?

| Adry05 a răspuns (pentru Catrice):

Nu stiu, e un liceu de prea mare prestigiu. Hai inscrie-te sa fim colege de clasa, putem incerca sa chiulim impreuna, desi atat imi place la Cuza ca nici sa chiulesc nu-mi mai vine!

| Catrice a răspuns (pentru Adry05):

Ai dreptate! Am auzit eu de la unii care sunt a 12a acum ca asa școală faina nu exista nicăieri!
În special ora de muzica e cea mai tare! Fiecare cu muzica lui!
Sau desenul! Cui ii pasa dacă toată clasa îl pictează pe Ion pe fata, mâini, corp...
Ori sportul! Alergi după mâncare 2 m!
Sa nu mai vorbesc de matematica! Ecuații cu banii jos!
La engleza nu mai spun! Programa pe semestrul I a fost 'Fifty shades', iar la biologie a trebuit pusă în practică.
Ma duc să-mi fac dosar de admitere.

| Adry05 a răspuns (pentru Catrice):

Si la romana su.ge-o ramona?!

| Catrice a răspuns (pentru Adry05):

Da! Am uitat de asta! Ce căscată sunt!