| Andreea1130 a întrebat:

Ce parere aveti despre Coreea/Japonia/China?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

In primul rand, mi se par printre cele mai complexe tari din lume.Tocmai citesc "Memoriile unei ghiese" si sincer ma surprinde intr-un mod placut felul cum masoara ei timpul si anume in dinastii.Tot de istorie ma leg in continuare de data asta in sens negativ.Coreea e o tara comunista, dar e un comunism cum rar vezi. Un comunism in cel mai pur sens al lui.Totul se petrece acolo cu portile inchise.Copii coreeni sunt invatati o alta versiune a istoriei si asta e cu adevarat trist

4 răspunsuri:
| Dobitoc a răspuns:

In primul rand despre care coreea? Ca din cate am invatat eu la scoala sunt doua de Nord si de Sud. Ce sa zic sunt cele mai frumoase tari din Asia.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Despre Japonia, numai de bine si harnicie! Dar despre China? Va fi urmatoarea mare putere mondiala! Coreea? Mai nou seriale!

| RenataG a răspuns:

Traditii foarte frumoase si peisaje:X

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Deci in primul rand traditiile, vestivale, haine, mancare, etc! coreea de sud este foarte frumoasa, peisaje exceptionale! am devenit pasionata de coreea de la serialele coreene de pe tvr 1 apoi am continuat sa ma uit pe internet!
imi place limba coreana, dar este destul de dificila!
si japonia, china sunt tari frumoase dar ma intereseaza mai putinwinking
pe curand!