| Miha1308 a întrebat:

Ce parere aveti despre schimbari(schimbari de orice fel in viata sau asa)?

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Stii ca e interpretabila intrebarea nu? Ce fel de schimbari? Adica in bine, in rau.Eu fac in ambele situatii, ca sa-ti dai seama.Schimbarile pot sa aiba un rol important in formarea unei personalitati,pot fi schimbari pozitive,si negative,dupa parerea mea,de exemplu: sa zicem ca mie imi place de o persoana,dar nu pentru caracterul ei,imi place ca e "cool",si incep brusc sa-mi schimb personalitatea,imprumutandu-i defectele,lasand-o sa ma influenteze negativ, ceea ce duce la o schimbare negativa, e logic pana aici.Schimbarea pozitiva e la fel, aici pot fi influente, care sa-ti schimbe personalitatea/caracterul dar intr-un sens bun.In concluzie,consider ca schimbarile duc la cunoasterea ta,ca si individ,la formarea unui caracter/personalitati, chiar daca sunt negative sau pozitive, cele negative devin greseli si inveti din ele[schimbarile negative]asta daca realizezi la un moment dat ca sunt greseli si vrei sa te schimbi.

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Te referi daca de exemplu un om este bun si dintr`o data se face rau?
---> Schimabarile sunt bune, dar e foarte important sa nu te schimbi dintr`o data. E bine sa te schimbi incep incep, nu repede!

---> Schimbarile mari... pot distruge prietenile. Asta o stiu din propria experienta. sad

---> Ma bucur daca te-am putut ajuta! :::

| DydMania a răspuns:

Schimbarile sunt bune... dupa parerea mea...astfel poti sa incerci lucruri noi si poti sa iti dezvolti simturi noiwinking

| Valisha18 a răspuns:

Trebuie facute. Ca sa iesim din rutina. Atunci cand simtim nevoia mai ales, dar si ca sa ne schimbam felul. De exemplu, de ce ne tundem? Daca ne place cum suntem tunse? Pai, exact din acelasi motiv mentionat mai sus: ori avem nevoie, ori, pur si simplu simtim ca trebuie. Uneori, schimbarile fac mult bine. Dar alteori, rau. O schimbare neasteptata, de exemplu, nu face bine la inceput. Dar, ca idee generala, schimbarile fac parte din viata noastra. Nu am putea trai fara ele.