| coryyyyyyyyyyy a întrebat:

Ce se intampla cand te uiti la ceas si e fix?straight face
mi se intampla de vreo cateva zile sa ma uit la ceas si sa fie mereu fix...azi cred ca mi s-a intamplat de vreo 5-6 ori...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
... se zice că te iubește cineva drag ție!
Pa, pa.

87 răspunsuri:
| deleuandrei a răspuns:

1:00 Te ashteapta mereu
2:00 Este un/o meseriash/a
3:00 Continua sa fie asa
4:00 Se gandeshte mereu la tine
5:00 Profita de tine
6:00 TE Iubeste!
7:00 Continua sa te faca sa il/o iubesti
8:00 Esti iubit/a de cel/cea pe care il dispretzuiesti
9:00 Noroc toata viata
10:00 Un/o blond/a iti merita iubirea
11:00 TE Iubeste!
12:00 Nu fi suparat/a, nu te-a parasit
Cursor By BP-Grafix.net
13:00 Un/o blond/a iti merita iubirea
14:00 Iti place sa fi cu el/ea
15:00 Esti iubit/a de un blonda/blond
16:00 Iubeshte-l/o
17:00 Te va invita la ziua lui/ei
18:00 Te place mai mult decat in prima zi
19:00 Te va saruta
20:00 Crede in dragostea voastra
21:00 E nebun/a dupa tine
22:00 Vrea sa fi numai cu el/ea
23:00 Cine stie...
24:00 Ii esti simpatic/a
laughinglaughinglaughing

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Sunt multe superstitii printre care si ca te iubeste baiatul la care te gandesti primul love struck sau ca te iubeste baiatul cu litera...(depinde cat e ora... )de exemplu daca e ora 3 te iubeste un baiat cu litera C, la 4 cu D, la 5 cu E si tot asa big grin ...intelegi ce vreau sa zic nu? dar parerea mea este ca sunt niste superstitii si ca ceasul n-are legatura cu iubirea happy

| sigmanet a răspuns:

O vorba din batrani spune ca daca te uiti la ceas cand e fix inseamna ca te iubeste cineva...In mod normal nu se intampla nimichappy

mariana
| mariana a răspuns:

Coincidenta. Se pare ca poti sa stii in subconstient, ca deja a mai trecut o ora si atunci privesti din nou ceasul. Deci, nu se intampla nimic, nu inseamna nimic decat faptul ca timpul trece si daca astepti tu sa treaca, cu nerabdare, pentru a merge la o intalnire si atunci cand stai de "pomana", fara sa faci nimic si atunci cand esti ocupat de nu-ti mai vezi capul. Semnificatia ar fi sa nu lasi sa treaca timpul fara sa faci ceva, ce sa te faca mai bun, mai destept, mai uman, mai harnic etc.
In viata avem de fapt 2 certitudini: ca timpul trece si ca viata noastra nu este infinita. Ai gija ca timpul tau sa treaca cu folos.

| Marii a răspuns:

Inseamna ca este ora X. 00. Degeaba crezi ca cineva te iubeste, se gandeste la tine, te uraste etc., sunt niste porcarii. happy

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Inseamna ca este ora fixa laughing

| mcrenma a răspuns:

Din cate imi amintesc eu, la fix te iubeste, la si un minut te uraste, si la si doua te place.

| Nemesis_9263 a răspuns:

E ora meeeeseeeeiii!

| Georgianaaa93 a răspuns:

Daca te uiti la fix te iubeste foarte mult si se gandeste la tine

| blackkrose a răspuns:

Te iubeste cineva ...insemna ca te iubeste ff mult de te_ai uitat de atatea orihappy

| Silvia a răspuns:

Si eu ma uit zilnic de cateva ori la ceas chiar cand este fix si deja a inceput sa ma enerveze... dar cred ca este doar o coincidenta.Prea mult rau a fost in jurul meu...ca sa ajute la ceva chestia asta...big grin

| micurutza2005 a răspuns:

Se intampla exact nimic, doar coincidenta.

| Andishor a răspuns:

Sa stii ca si mie mi se intampla ceva de genul acesta. Dupa ce m-am uitat la filmul "23", am inceput sa vad tot felul de lucruri ciudate: sa ma uit la ceas si sa vad 23( 23:23, 24:23...), sa aflu ca suntem in data de 23, ca suntem 23 de elevi in clasa :-ss. Mi se face frica dar' sa stii ca nu e nimic adevaratwinking. Doar superstitii.

| d33a a răspuns:

Eu stiam ca atunci cand te uiti la fix cineva te iubeste, cu un minut inainte de fix e-a iubit, iar cu un minut dupa te insala, dar eu nu cred in astea... oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| ivonne a răspuns:

Si mie mi se intampla, dar nu cred ca are vreo explicatie.Probabil daca te-ai uitat o data sau de doua ori, subconstientul s-a obisnuit sa se uite la ceas la intervale de timp egale...probabil am spus!

| dumitrita a răspuns:

Se pare ca te iubeste cineva.toate superstitiile spun ca daca te uiti la ora fixa cineva te iubeste. felicitari

| axel007 a răspuns:

Se zice ca atunci cand te uiti la ceas si este ora fixa cineva te iubeste!

| emilush a răspuns:

12:59 -se gandeste la tine... 12:00-te iubeste... 12:01 te inseala... 12:12-te adora...(nu conta ce ora e. e la fel ca si

Răspuns utilizator avertizat
| mircea a răspuns:

Asta inseamna ca iti merge bine ceasul...nimic altceva. Dar de unde a stiut ceasul sa fie exact "fix", atunci cand te uiti la el? A?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te uiti la ora fix te iubeste baiatul pe care il iubesti si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te iubeste persoana pe care tu o iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ziceam si eu in copilarie cand aveam 14-15 ani si imi placea de cineva cand am uitam la fix eram in al 9 lea cer!laughing dar sunt superstiti! in fine daca va face sa va simtiti mai bine credeti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu de 2 luni pe fiecare zi in proportie de 90% ma uit si ceasul imi arata ca e fix iar 10% e orcare alta ora...nu`sh de ce dar de 3 luni de cand nu mai sunt cu iubita mea... se intampla asta (precizez ca eu o iubesc foarte mult si acum si zilnic ma gandesc la ea) nu`sh ce e asta am auzit mai multe superstitii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie la fel de vreo 3 saptamani ma uit de vreo 2 -3 pe zi la fix...nustiu ce inseamna...si eu ma gandesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti moara cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca cineva drag tie te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am uitat la 12 fix