| Grolsch a întrebat:

Ce se intampla daca uiti sa ajungi la una dintre probe la examenul national? Poti intra la liceu in prima sesiune sau trebuie sa dau din nou toamna examenul la meteria respectiva? Si cand este perioada pentru toamna?

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu conteaza.

| Grolsch explică (pentru William):

Adică?

| William a răspuns (pentru Grolsch):

Daca uiti sa mergi la un examen atat de important, inseamna ca nu iti pasa deloc de scoala, deci nu vad de ce ti-ar pasa de liceul la care ajungi.

| Borsecuț a răspuns:

Nu exista evaluare nationala in toamna. Daca ai lipsit la romana probabil ca nu vei avea voie sa te prezinti nici la matematica. In niciun caz, insa, nu vei da examenul din nou... La romana din cate stiu eu vei primi nota 1, dar acum depinde si ce se intampla la mate. Cel mai probabil vei intra la liceu pe locurile ramase libere, ca orice corigent care nu a fost inscris in evaluare.