| girl95 a întrebat:

Ce semnifica punctele de suspensie de la sfarsitul poeziei Psalmi de Tudor Arghezi? Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Folosesc punctele de suspensie pentru ca leaga ideile intr-un mod placut. Le da continuitate si iti da posibilitatea sa tragi propria concluzie… Ca cititor.
Am tendinta de a le folosi dupa fiecare fraza… Le-as folosi dupa fiecare cuvant, dupa fiecare litera… Numai puncte…
"Fill in the blanks"… Si devii creator… Ai gasit un spatiu care abia asteapta sa fie completat… De tine… Cu ce vrei tu… Ce naiba, esti stapan peste acele puncte mici si cuminti. Faci ce vrei din ele…
Cateodata, ele spun mai mult decat niste cuvinte… Ca si tacerea… Si nu ai tot timpul nevoie de lumina ca sa vezi tot.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca vrea a mai continuie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc foarte mult Andra333 chiar imi foloseste raspunsul tau. dar mie imi trebuie titlul schitii Vizita.de I.I.Caragiale.semnificatia punctelor.