| muffinfactory a întrebat:

Ce serial imi recomandati? (in afara de PLL si TVD).
De preferat dintre genurile : mystery, drama, comedy, horror.

P.S.: Nu-mi scrie-ti o lunga lista de seriale, doar unul care la-ti vazut si stiti cum e.
Mersi.

FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Desigur.
Ai mai putea incerca Supernatural. Are in jur de 150 ep. 7sezoane in total, si curand apare si sez 8. Este superb. Eu eram dependenta de elblushing

Tot supernatural, Sf este si "Heroes". Este de asemenea captivant.

Mi-a placut si "Dollhouse". Este calumea. are doar 2 sezoane.

Daca iti plac filmele, cu medici, cazuri extreme, boli, epidemii, accidente grave, dragoste, romance, comedie, drama iti recomand "grey's anatomy" si "private practice". La un moment dat este o legatura intre serialele astea 2.

Poti incerca "The lying game". La carti este aceeasi autoare ca la PLL. Din pacate are doar un sezon.sad Este superb.

Din ce am mai vizionat si mi-a placut:
Gossip Girl (mai mult de fete. Barfe, prietene foarte bune care se cearta. Mai mult e ca o lectie de viata sa zic asa. )
Hart of dixie ( mi-a placut foarte mult)
Dexter ( mi-a placut la nebunie. M-am uitat de 2 ori la ellove struck. Faza e ca are ceva gen criminal.laughing Adica daca chiar crezi ca poti sa te uiti la faze cu morti, cadavre merita sa te uiti.

Daca vrei sa vizionezi un serial horror poti incerca American Horror Story. E cu adevarat horror. Nu puteam sa ma uit pe seara mai mult de 2 ep.laughing

Gen TVD este si Moonlight. Are doar 16 ep. dar e superblove struck.

Poti incerca si Hellcats. Este vorba despre o tipa mai dura, care isi pierde bursa de la drept, si ca sa poata urma facultatea ajunge sa fie majoreta pentru a putea lua bursa. E fain.

Am mai vizionat si niste seriale drama, supernatural:
Alcatraz, The 4400, Heroes.

Toate care le-am vizionat mi-au placut.

Poti sa le vizionezi pe vplay. Eu acolo le vizionez.

Scuze ca am raspuns asa tarziu. Dar acum am intrat pe TPU.

Bafta si vizionare placuta. Sper sa iti place ceva din ce ti-am recomandat.>big grin

4 răspunsuri:
| LexiLaveil2 a răspuns:

Buna...
Din ce am vizonat eu si iti pot recomanda:

Teen wolflove struck momentan nu are decat 2 sezoane, curand apare si al 3-lea.

Si acum vizionez True blood, si il ador. Tot cu vampiri. La inceput nu e asa captivant, dar de la al 2-lea al 3-lea episod e superlove struck

Am mai multe seriale care le-am vizionat si merita recomadate. Daca ai sa mai doresti lasa-mi un mesaj si iti mai zic.

vizionare placuta.>big grin

| muffinfactory explică (pentru LexiLaveil2):

Hei, ai putea sa-mi scrii aici si altele? Ca nu merge sa-ti trimit mesaj happy

| Aleeeexandra a răspuns:

The Lying Game, are un singur sezon, sezonul 2 apare in ianuarie 2013. Serialul e facut dupa seria Jocurile minciuni, scris de Sara Shepard.
Serialul e mult mai tare decat cartile. Te tine in suspans la fiecare sfarsit de episod si abia astepti sa vezi ce se mai intampla. Mie sincer chiar imi place serialul big grin mai am un episod si il termin.

| ascovit a răspuns:

Avand in vedere ca le-am urmatir/ le urmaresc iti recomand cu incredere urmatoarele seriale:

- True Blood
-Teen wolf
-Supernatural
-Gossip girl
-One tree hill

Vizionare placuta!