| No a întrebat:

Cine stie glume noi-noute? >- funda

Răspuns Câştigător
| madalyna a răspuns:

Un tip se duce la doctor:
- Domnule doctor, aveti ceva pentru vanturi?
- Cum sa nu, uitati un zmeu, o sa va placa!

P*la Ion merge la primarie horatat sa-si schimbe numele pentru ca s-a saturat sa fie batjocorit. Ajuns acolo, acesta spune:
- Vreau sa-mi schimb numele!
- Bine...dar cum va cheama domnule?
- P*la Ion!
- Da... urat nume! Si cum vreti sa il schimbati?
- P*la Andrei!

Mihai Eminescu ii scrie o poezie lui Titu Maiorescu:
"Capul tau,sub clar de luna,
Seamana cu-n cap de…"
. Dupa o saptamana primeste Mihai Eminescu raspunsul cam asa:
"Frumoasa poezie dar ultimul cuvant de ce mi l-ai mancat?"

Pe intunecata ulita,un rrom apare in fata unei femei si-i striga:
-Da-mi portmoneul, altfel am sa fac ceva ce n-am mai facut niciodata.
Speriata, femeia isi scoate banii si-i da agresorului, intrebandu-l totusi:
-Dar ce ati fi facut daca nu va dadeam banii?
-M-as fi dus sa lucrez!

Bula merge pe strada. Un amic il striga:
-Bai Bula, am auzit ca ai intrat in partid!
La care Bula ridica pe rand cate un picior, si privind cu atentie talpa
intreaba:
-In ce-am intrat?

-Chelner, as vrea si eu sa mananc ce mananca domnul acela, de la fereastra.
-Nici o problema, domnule: eu il chem la telefon si dumneavoastra ii luati farfuria...

E rotundă şi e cârnă şi cu capu-n jos atârnă.
(ghinda)

Din carne e crescută, tare şi osoasă. O parte-i belită şi alta-i flocoasă.
(pana de gâscă)

Deget nu e, unghie n-are, dar atârnă-ntre picioare. Orişicine se întrece, s-o apuce şi s-o frece.
(ţâţa vacii)

Cine se urcă, o bagă, o freacă, coboară, se spală şi pleacă.
(coşarul)

Ce se plăteşte, se beleşte se linge când e tare şi curge când e moale?
(îngheţata)

În faţă măreaţă, pe margine creaţă, în spate o lingi, în faţă o-mpingi.
(marca poştală, tibrul)

Piele vie, piele moartă, dai din fund şi intră toată!
(cizma)

Se intalnesc 2 prieteni buni:
-Frate, am auzit ca ti-a murit soacra.
Omu nu zice nimic, privind in gol.
Omule tu nu auzi ca ti-a murit soacra?! ce ai?
-Shh.nu ma face sa rad, ca am buza crapata

1 răspuns: