| Adița1272652 a întrebat:

Cineva care a absolvit școala de agenți de penitenciar Târgul Ocna?

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Stiu din ce am mai auzit, este stress mult la Penitenciare. Plin de infractori de toate felurile.
Mai bine axeaza-te si invata pentru subofiteri, macar prinzi la inceput in vreun sat unde mai mult stai degeaba.
Salariul este mai mare la agenti de politie.

Nu te gandi ca la penitenciare e ca in filme, sunt infractori adevarati, te ameninta, sunt conditii de mare stres care te poate imbolnavi.