Concurs - TPU implineste 8 ani!

Pe data de 25 noiembrie 2008 a luat nastere TPU.ro, un proiect pentru care doar puteam visa sa ajunga la stadiul la care este astazi. Si pentru ca vrem sa va multumim ca sunteti alaturi de noi (unii chiar de la bun inceput!) dorim sa lansam un concurs aniversar!

Ce aveti de facut?

Lasati-ne cea mai tare urare de la multi ani mai jos (poate fi chiar si in versuri daca va simtiti inspirati :-) ), iar noi o vom premia cu 30 monede pentru magazinul TPU. Va fi premiata cea mai creativa si amuzanta urare, care respecta regulile gramaticii romane.

Concursul va dura pana pe data de 5 decembrie, cand vom alege castigatorul si il vom anunta in cadrul acestei postari.

Mult succes!

UPDATE: Desi decizia a fost foarte grea, castigatorul concursului nostru este suntserios cu o poezie plina de umor, care surprinde foarte bine toate aspectele comunitatii noastre. :-)

Multumim tuturor pentru participare si vom reveni si cu alte concursuri!

67 răspunsuri:
| Juviia a răspuns:

La muulti ani! Sa ne traim viata asa cum vrem noi, si sa ne bucuram de ea! Inca o data la multi ani, bravo voua ca ati reusit sa faceti site-ul asta interesant!

| TOOL a răspuns:

Dupa parerea mea nimic nu e mai bun decat un calduros " la multi ani " ( Inafara de Iphone 7

| GoldandSilver a răspuns:

Draga TPU,
Vreau sa-ti un calduros la multi ani pentru tot ceea ce faci! Mi se pare o idee geniala de a ajuta oamenii prin simplul gest de a raspunde la intrebari. Consider ca trebuie sa o tineti tot asa. 8 ani? Eu il cunosc din 2012, dar stau rar pe TPU ca nu prea am timp, dar ma bucur sa-mi petrec timpul pe el oferind sfaturi oamenilor! Tineti-o tot asa! Va urez multa bafta. Cu sincere multumiri, Cristian.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Beavo, Dumnezeu sa va binecuvinteze cu multa sanatate :*

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Cel mai frumos site din Loome;*

| Mihaelablabla a răspuns:

Pacat ca in 8 ani nu s-a putut corecta o greseala majora, aceea fiind urmatoare: atunci cand intram pe intrebarea cuiva, scrie "X a întreabat". Nu este posbilia corectarea?
Multi, multi ani!

| StefanCosmin a răspuns:

La multi ani cu sanatate
Sa puteti duce site ul in spate

| Softe a răspuns:

Un ocean de sanatate,
un munte de noroc,
Un camion cu bani,
Si un sincer:La multi ani!

| HMike a răspuns:

De dimineata ne trezim
La TPU noi ne gandim
Ne ajuta cand e greu
La raspunsuri este zeu

Si 8 ani a implinit
Mult mai are de trait
El ne ajuta mereu
Si la bine, si la greu

Multe lucruri am aflat
Cand eram ingandurat
TPU m-a ajutat!

Respect TPU!

| HMike a răspuns:

De dimineata ne trezim
La TPU noi ne gandim
Ne ajuta cand e greu
La raspunsuri este zeu.

Si 8 ani a implinit
Mult mai are de trait
El ne ajuta mereu
Si la bine,si la greu.

Multe lucruri am aflat
Cand eram ingandurat
TPU m-a ajutat!

Putini de el au aflat
Dar cate raspunsuri au...
Cica se pun intrebari la minut
Si raspunsuri, nestiut.

Aici ma simt bine mereu
Intr-o comunitate de zeu
Afli orice, chiar daca nu vrei
La cate informatii au ei.

Poate castig, da sau nu
Asta important n-a fost
Ci ca sunteti langa mine
Si la rau, si la bine.

Respect TPU!

| edy423 a răspuns:

Nu stiu ce urare sa las aici... Ma duc sa las o intrebare pe TPU, poate ma ajuta ei. La multi ani!

| Darksunset a răspuns:

Hei,awww ❤❤❤deja 8 ani?! Ce-ai mai crescut...pai, dragul meu TPU, site-ul cu sfatul bun la toate, esti acolo cand poate cel mai apropiat prieten nu-i... iti pierzi catelul, fuga pe TPU, nu stii reteta de ciorba de perisoare, TPU e solutia, mai tii minte filmul ala vechi in care cei doi se plimbau prin parc si bla bla bla, daca nu, TPU sigur va sti. Orice intrebare sau nelamurire ar exista tu esti acolo, pentru mine, pentru vecina de la 4, pentru profesorul de chimie, pentru toti. Deci TPU, prietenul meu drag, iti urez un "La multi ani!" calduros, sa cresti mare mare mare si la cat mai multi utilizatori :)

| Iulia365642 a răspuns:

La multi ani! happy

| Maria_Adina_2000 a răspuns:

La mulți ani TPU! Imi doresc ca inca multi ani de acum incolo sa fim la fel de uniti, TOTI PENTRU UNU SI UNUL PENTRU TOTI! Multumesc celor din echipa ca imi fac viata mai usoara si mai frumoasa, le doresc multa fericire si sanatate. La multi ani inca o data. Acum 8 ani ati venit ca un cadou de la Mos Craciun in vietile noastre. Multumim din suflet!

| PikachuTeVad a răspuns:

Desi folosesc acest site de doi ani pot spune ca de atunci pana acum se vede ca se lucreaza din greu pentru ca TPU sa functioneze si ca toti sa poata intreba/raspunde la intrebari! De multe ori pe mine m-a ajutat acest site, am pus intrebari la care chiar doream un raspuns si in maxim zece minute mi s-a raspuns! Va urez la multi ani pentru cei opt ani impliniti si succes in continuare cu acest site!
P.S: As dori sa castig premiul pentru a lua jocul Counter-Strike:Global Offensive!
-Si am stat sa fac o mica urare si in versuri:
Primul an e cel mai greu,
Munca grea depui mereu,
Anul 2 e si mai si,
Sa te-ntretii e un chin, (ma refeream la site)
Anul 3 a si sosit,
3 ani de noroc vin,
4 ani tu celebrezi,
5 ani e ceva,
Cine ar fi crezut ca ai putea,
6 ani de intretire,
Un site plin de intrebari,
7 ani au venit,
Multe raspunsuri primesti in dar,
Una buna, alta rea,
8 ani e foarte mult,
Un site destul de batran,
Intrebari si raspunsuri,
Vin cu miile,
TPU eu va urez,
Pe voi eu va felicit,
Munca grea voi ati depus,
Pentru fericirea noastra,
Altceva nici nu mai spun,
Ne vedem la anul! big grin
P.S: E prima oara cand fac o urare in versuri, scuze daca nu rimeaza, la anul promit ca o sa compun ceva mai bine!
Succes in continuare!

| gabone99 a răspuns:

La multi ani, TPU meu iubit! Acum 8 ani, ai venit pe lume ca sa luminezi vietile oamenilor
Ai aparut pe lume intr-o zi friguroasa de iarna,! La multi ani fericiti!

| Giulia2006 a răspuns:

Dragul nostru TPU
Sunt 8 ani de cand esti tu,
De-cand eu aici am intrat
Am simtit ceva minunat,
La multi ani frumosi iti zic
Si sa mai fi 8 ani aici

Nu prea ma pricep la versuri, eu am scris ce mi-a placut si daca cuiva nu ii place nu imi pasa.
La multi ani TPU!

| lucialu48 a răspuns:

La multi ani TPU si sper sa ramaneti asa pana peste alti 8 ani. laughing)))

| alacarenujcinee a răspuns:

Am citit multe intrebari pXXXo de pe TPU dar daca nu ar fi existat ce facem deci La muti ani TPU si la cati mai multi utilizatori!