| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e o problema ca am mintit-o pe o fata cum ma cheama?

E o tipa care ma place si ne stim de 3 luni dar ea nu imi stie numele real, adica nu stiu in ce context sa-i spun numele real sa nu se supere...

Răspuns Câştigător
| MoonWolf a răspuns:

Toti oamenii care ti-au raspuns pana acum, nu stiu contextul povestii.

Daca e o relatie ce ati inceput-o online, ai facut cel mai bun lucru ce l-ai putut face, acela fiind, ca nu ti-ai zis numele real.

Eu am un prieten ce l-am intalnit pe site-ul asta, abia dupa un an jumate/2 i-am dat Facebook-ul meu, pentru ca atunci am stiut ca pot avea destula incredere in el, sa fie cine zice el ca e.

Legat de intrebarea ta, cel mai bun lucru pe care il poti sa il faci e sa ii zici adevarul, fara nici un bullshit.

"Hey, uite, nu ti-am zis numele meu real din motivul angrymotiv pentru care chiar nu i l-ai dat ). Inteleg ca am inceput gresit, dar am ajuns sa chiar am incredere in tine, si ma simt prost ca nu ti-am zis asta de la inceput, dar inca odata din cauza ( motiv x ), nu am putut sa ti-l zic.

Daca o sa te inteleaga, e ok. Tu ai zis adevarul. Daca nu o sa te inteleaga, atunci e mai bine ca nu ajungeti impreuna...

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai inceput „bine" relatia. Cu o minciuna.
Păcat!
Dai cu piciorul unei fete care, poate chiar te place.

| Ralukafay a răspuns:

Păi de ce ai mințit-o? Poate că ori ești doar un puști, ori lucrezi la serviciile secrete și ești sub acoperire!

| oz_1736 a răspuns:

Ii spui ca nu iti place numele tau si ti-ai ales un nume cu care te recomanzi. Daca te insori cu ea s-a terminat cu numele tau, ramai cu numele de scena

| Ralukafay a răspuns (pentru oz_1736):

Să se însoare? Sunt vise! Adică să minți în legătură cu un lucru banal? Pe bune? Nici un copil de 12 ani n-ar face așa ceva și nici nu o să se însoare vreuna cu el mai ales când o să se afle că pe el nu îl cheamă X, ci Y?‍♀️

| JicaContra a răspuns:

Ii spui "de ce" ai mintit-o
sunt sigur ca ai avut un motiv bun de gen "esti bogat pana la d-zeu si vroiai sa te iubeasca pentru tine nu pentru banii tai"... nu-i asa? big grin rolling on the floor

| AnastasiaK a răspuns:

Poti sa-i spui ca numele ala e un fel de porecla (sau ca asa te prezinti strainilor in general), dar ei, pantru ca e speciala (vrajeala ajuta mereu), ii dai voie sa-ti spuna pe numele real laughing

Dar acum nu ne lasa in suspans, spune-ne si de ce ai ajuns sa-i spui alt nume fetei laughing

| Tonobil a răspuns:

Si eu am patit-o cu un tip care mi-a zis ca sta la oras dar de fapt statea intr-un sat in apropiere de oras si ca are inaltimea 1, 80cm dar de fapt eram de aceeasi inaltime adica mai mic de 1, 80cm. Oricum unii din baietii au tendinta sa exagereze ca sa se dea mari, unii se rusineaza etc
In fine ceea ce vreau sa spun este ca dupa ce am aflat adevarul din minciunelele astea banale..nu prea am mai avut incredere pentru ca daca incepe cu minciuni mici, la cele mari de unde stiu eu daca zice adevarul sau nu

| mgtow a răspuns:

Spune-i ca ai glumit inainte sa scapi usor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa nume urat ai de ai mintit biata fata? laughing Sau care-i motivul?
Oricum eu zic sa ii spui cu prima ocazie cu ce nume te-au trecut ai tai in certificatu' de nastere. Daca te iubeste cu adevarat iti va iubi si numele, indiferent care e ala. happy

| T0T a răspuns:

Minciuna este o problemă în general.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu se supere? Păi aia e daca se supără care-i problema? Asuma-ti și spune-i că ai mintit-o daca are o problema cu asta, aia e. Mai sunt destule fete si in plus ai învățat dintr-o greșeală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AnastasiaK):

Niciodată nu iese ceva bine din vrăjeală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MoonWolf):

Uite iti explic in privat, mercii pentru idee si sfat happy