| u0i7ff4d6h7f5tfbh3v a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras? Am nevoie sa ma ingras, am 12 ani si nu imi place sa fiu slaba.

Răspuns Câştigător
| iulian498456 a răspuns:

Crede-ma, sa te duci in cealalta extrema, e ultimu lucru' pe care ti-l doresti. Si da, e foarte usor sa ajungi acolo fara sa-ti dai seama.

In loc sa vrei sa te ingrasi, mai bine apuca-te usor de exercitii fizice sa iti mentii mobilitatea. Iar cand vei ajunge pe la 18-20 de ani, incearca sa mergi la sali de fitness, dar nu inainte de a-ti achizitiona un program pentru fete.
ATENTIE! Ce vor baietii de la sala de fitness nu e acelasi lucru cu ce vor fetele! Asa ca nu te apuca aiurea sa ridici greutati. Oricum, mai asteapta pana la 18-20 de ani, ai timp sa te documentezi despre ce inseamna fitness-ul si cat de mult conteaza sa mananci sanatos. Pana atunci rezuma-te la putina gimnastica sa-ti mentii mobilitatea.

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Rămâi așa! Peste 2-3 ani ai să vrei să slăbești!

| UnDiavol a răspuns:

Mai bine mănânci sănătos Si ai un program alimentar sănătoasă e spre bine tău dacă dorești este algerea ta

| avas24larisa8ale a răspuns:

Am avut aceeasi problema la varsta ta, eram prea slaba si am inceput sa ma ingras, ar trebui sa mananci multa carne, cartofi si sa bei sucuri naturale.Peste cateva luni vei avea un corp perfect.Dar ai grija sa nu te intinzi prea mult ca eu m-am ingrasat cam mult si am celulita si crapaturi.Sa faci si genoflexiuni in fiecare zi ca sa iti faci piciorul mai gros. Sper ca te am ajutat.

| AndrElle a răspuns:

Pai îți trebuie vreo 5mese pe zi. Mic dejun gustare prânz gustare cina. Dulciurile ajuta la îngrășare și carnea consistenta. Dar depinde și de corpul fiecăruia. Iar untul de arahide e foarte bun.

| Adry05 a răspuns:

Ești în creștere, e normal să fii ori slabă ori grasă până te stabilizezi
apucă-te să practici un sport, te ajută să te dezvolți armonios

| bianca47 a răspuns:

Si eu la 12 ani eram fparte slaba si nu puteam sa ma ingras, iar la 14 ani am.inceput sa ma ingras dintr o data, pur si simplu in doar 2 3 luni m-am ingrasat 10 kg si acum am vreo 16 in plus si nu mai suport pentru ca ni pot sa slabesc de niciun fel, iti spun sincer ca nu vrei sa se intample asta!